DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Stenda šāvējam Dainim Upelniekam 15. vieta olimpiskās kvalifikācijas sacensībās Katarā

Publicitātes foto

Nedēļas nogalē Katarā, Dohā Pasaules stenda šāvēji olimpiskās kvalifikācijas sacensībās cīnījās par divām kvotām katrā stenda šaušanas olimpiskajā disciplīnā, tajā skaitā arī apaļajā stendā, kur piedalās mūsu stenda šaušanas izlases līderis Dainis Upelnieks.

Pirmo kvalifikācijas dienu Dainis iesāka ļoti cerīgi – 25 un 24 šķīvji katrā sērijā. Taču sacensību otrās dienas sērija - 22 sašautie mērķi samazināja cerības uz tikšanu labāko sešiniekā. Ceturtā un piektā sērija izpildīta perfekti – 25 un 25 šķīvji. Summā 121 punkts. Fināla sešiniekā, kas turpināja cīņu par 2 ceļazīmēm uz Parīzes olimpiskajā spēlēm, tika sportisti ar sašautiem 122 un 123 punktiem. Uzvarētājs SVENSSON Marcus no Zviedrijas, otrais Igaunijas sportists JUERISSON Peeter, bet bronza Kazahstānas pārstāvim YECHSHENKO Eduard. Sacensībās piedalījās 136 dalībnieki. Apsveicam Igaunijas sportistu Peeter Juerisson ar iegūto ceļazīmi uz Parīzi.

Latvijas Šaušanas federācija apvieno ložu, lietišķās un praktiskās, kā arī medību/stenda šaušanas sekcijas. Šaušana ir tradīcijām bagāts sporta veids. Tas ir bijis viens no deviņiem sporta veidiem, kas tika iekļauts 1896.gadā notiekošajās pirmajās atjaunotajās Olimpiskajās spēlēs Atēnās. Latvijas sportistu panākumi šaušanas sportā iezīmējās jau 1912.gada Olimpiskajās spēlēs Stokholmā, kur, tolaik startējot Krievijas impērijas sastāvā, bronzas medaļu šaušanā pa māla baložiem izcīnīja Latvijas sportists Haralds Blaus. Latvijas sportists, Olimpiskais čempions Afanasijs Kuzmins ir viens no pasaulē nedaudzajiem olimpiešiem, kurš piedalījies deviņās Olimpiskajās spēlēs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI