Talkā plānots sakopt Ķīšezera krastu un pārmērīt dižkokus, demontēt parka ieejas vārtus, kā arī uzlikt jaunus putnu un sikspārņu būrus. SIA “Rīgas meži” talciniekiem nodrošinās visu darbam nepieciešamo: cimdus, instrumentus, atkritumu maisus u.c.. Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti sniegs izzinošus stāstījumus par teritorijas īpašo statusu, tajā esošajiem augiem un dzīvniekiem. Pēc labi padarīta darba talciniekus cienās ar zupu, tēju un citām uzkodām.
Saules dārzs Ķīšezera krastā ir vēsturisks, bet nedaudz novārtā atstāts pastaigu parks ar nozīmīgām dabas bagātībām. Parkā aug dižkoki, kuros mājo sikspārņi, pūces, dažādi mazāki un lielāki dzīvnieki, kā arī pavisam īpašs un noslēpumains kukainis: lapkoku praulgrauzis. Parku nupat savā apsaimniekošanā ir pārņēmis pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži”.
Publicitātes nolūkos pasākuma laikā paredzēts fotografēt un / vai filmēt. Iegūtie vizuālie materiāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām.
Šogad Dabas aizsardzības pārvalde ir uzsākusi projekta “LIFE Osmo Baltic” īstenošanu, kura mērķis ir veicināt visā pasaulē retā kukaiņa – lapkoku praulgrauža aizsardzību, apzinot un apsaimniekojot šīs sugas dzīvotnes Latvijā. Tāpēc talkas dalībnieki varēs uzzināt par šīm vabolēm un tām nepieciešamo specifisko dzīves vidi, kas ir bioloģiski veci koki, kādi aug Saules dārzā.
Veco koku uzturēšana pilsētvidē ir ļoti nozīmīga bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai. Domājot ilgtermiņā, šie koki ir ne tikai ar ainavisko, estētisko un vēsturisko vērtību; tie arī kalpo kā mājvieta vairāk nekā 50 dažādiem dzīvajiem organismiem. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi atpazīt un novērtēt apkārtesošās dabas vērtības, kā arī rūpēties par pilsētvides “dabas daudzdzīvokļu mājām”!
Par Saules dārzu
Saules dārzs atrodas starp Ezermalas, Roberta Feldmaņa ielām un Ķīšezeru; tā platība ir gandrīz septiņi hektāri. Dārza centrālo daļu veido bijušās Grāves muižas parks, kurā kādreiz atradies saules pulkstenis. Tam par godu vieta ieguvusi savu tagadējo nosaukumu.
Saules dārzam ir liela nozīme lapkoku praulgrauža aizsardzībai Rīgas pilsētā. Šī vabole mitinās vecos, dobumainos platlapju kokos. Praulgraužu kāpuru attīstība dobumos notiek līdz pat trim gadiem, bet pašas vaboles ir aktīvas tikai dažas nedēļas vasaras otrajā pusē. Lapkoku praulgrauža populācijas aizsardzībai veido mikroliegumus.
Šis senais parks ir viena no sikspārņu sugām bagātākajām vietām Rīgā. Tajā atklātas piecas sikspārņu sugas: ziemeļu un Natūza sikspārnis, rūsganais vakarsikspārnis, pundursikspārnis un ūdeņu naktssikspārnis. Atgādinām, ka visas Latvijā sastopamās sikspārņu sugas ir aizsargājamas!
Parka teritorijā atrodami arī vairāki dižkoki – melnalkšņi, ozoli un priedes. Pēdējā mērīšanas reizē lielākā ozola apkārtmērs bija 5,09 m. Lai precizētu seno koku aktuālos izmērus un reģistrētu jaunus dižkokus, talcinieki kopā ar speciālistiem veiks koku uzmērīšanu.