DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Pagājušajā nedēļā ar gripu visbiežāk slimoja bērni vecuma grupā 0 - 4 gadi

Pagājušās nedēļas (08.04. – 14.04.gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa rezultāti liecina, ka turpina samazināties gripas un Covid-19 pacientu skaits.

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsies 706 pacients, no kuriem 45 pacientiem, balstoties uz tipisku klīnisko ainu, noteikta diagnoze „gripa”. Gadījumi reģistrēti Ventspilī, Liepājā, Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē un Valmieras novadā. Augstākā saslimstība reģistrēta 0 – 4 gadu vecuma grupā. Daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs ziņo par gripas aktivitātes samazināšanās tendenci vai stabilizāciju. ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars saglabājas 10%.

Latvijā Covid-19 gadījumu skaits turpina samazināties – laboratoriski apstiprināti 8 gadījumi (nedēļu iepriekš 20), kopumā veikti 534 (iepriekš 577) laboratoriskie testi uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni. Stacionēti 9 Covid-19 pacienti (nedēļu iepriekš 18, divas nedēļas iepriekš – 20). Pagājušajā nedēļā reģistrēti 3 Covid-19 pacientu nāves gadījumi (nedēļu iepriekš – 3).  

SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija. Vakcinācijas iestādēm pašreiz arī ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, t.i. ārpus riska grupām. Vakcinācijas iestādes, kur iespējams saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksata-vakcinacija-pret-sezonalo-gripu.

Vairāk informācija:

Nacionālais veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem (ja reģistrētais pacients dzīvo ārsta pamatdarbības teritorijā). Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktais pacienta līdzmaksājums – 2,85 eiro.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI