DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Viktors Valainis: Ēģipte ir perspektīvs virziens Latvijas eksportam 

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis šodien, 17. aprīlī, tiekoties ar Latvijas vēstnieku Ēģiptē Andri Razānu pārrunāja Latvijas un Ēģiptes ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas, kā arī potenciālas Ēģiptes informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) lietu ministra un uzņēmēju delegācijas vizītes organizēšanu Latvijā šī gada vasarā.  

Vēstnieks iepazīstināja ekonomikas ministru ar aktuālo situāciju Ēģiptes un reģiona politikā un ekonomikā, kā arī Latvijas šī brīža sadarbību ar Ēģipti, kas visai aktīvi notiek IKT sektorā. Vairāki Latvijas IKT uzņēmumi eksportē savus pakalpojumus uz Ēģipti un ir šajā valstī iemantojuši labu reputāciju. Tādēļ IKT bizness, kā arī šīs jomas izglītība ir virziens, kurā Latvijas uzņēmējiem un augstskolām ir sevišķi labas izredzes paplašināt sadarbību ar Ēģipti. Lai tas notiktu, nozīmīgs solis būtu Ēģiptes IKT lietu ministra un uzņēmēju delegācijas vizīte Latvijā.  

Ekonomikas ministrs atzinīgi novērtēja ideju par Ēģiptes IKT ministra un uzņēmēju vizīti Latvijā un apņēmās kopīgi ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru strādāt pie tās organizēšanas šī gada vasarā, nodrošinot viesošanos ieinteresētajos Latvijas uzņēmumos. “Ēģipte ar savu 100 miljonu iedzīvotāju lielo tirgu, lieliskiem jūras savienojumiem un centrālo lomu reģionā ir ļoti perspektīvs jauns darbības virziens Latvijas uzņēmumiem un eksportam, un es esmu gatavs pielikt visas pūles, lai šis tirgus atvērtos”, atzina V. Valainis.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI