DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Finanšu ministrs: Demokrātiskajai sabiedrībai jāapvieno spēki Ukrainas atbalstam

Otrdien, 16. aprīlī, finanšu ministrs Arvils Ašeradens ikgadējā Pasaules Bankas grupas (PBG) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pilnvarnieku pavasara sanāksmē Vašingtonā tikās ar Ukrainas finanšu ministru Serhiju Marčenko (Serhii Marchenko), lai pārrunātu Ukrainas ekonomisko un finanšu situāciju, aktuālās militārās, humānās un finansiālās vajadzības, kā arī sniegto un plānoto starptautisko atbalstu Ukrainai.

“Latvija joprojām ir nelokāma mūsu solidaritātē, solot gan morālu, gan materiālu atbalstu Ukrainas tautai līdz uzvarai. Mūsu apņemšanās izpaužas finansiālā, militārā un humānā palīdzībā. Demokrātiskajai sabiedrībai ir jāapvieno visi spēki, lai palīdzētu Ukrainai uzvarēt šo netaisnīgo karu un izbeigtu ukraiņu tautas ciešanas. Tāpēc izmantošu iespējas, lai ikgadējās sanāksmes ietvaros runātu par atbalstu Ukrainai,” divpusējās tikšanās ietvaros pauda finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Abi ministri pārrunāja Latvijas līdz šim sniegto finanšu atbalstu Ukrainai ar starptautisko finanšu institūciju starpniecību Ukrainas valdības kritisko budžeta vajadzību segšanai, tostarp caur Pasaules Bankas finanšu instrumentiem. Kopumā kopš 2022.gada Latvijas finanšu atbalsts Ukrainai sastāda 36 miljonus eiro, un ministri pārrunāja turpmāka atbalsta vajadzības un kā Latvija var palīdzēt.

Ukrainas finanšu ministrs pateicās Baltijas valstīm par spēcīgo atbalstu cīņā pret Krievijas agresiju. “Baltijas valstu, tai skaitā Latvijas, spēcīgā nostāja un balss Eiropā ir ļoti nozīmīga un mēs to augsti novērtējam,” tikšanās noslēgumā pauda finanšu ministrs Serhijs Marčenko.

Tikšanas laikā ministri pārrunāja arī virkni citu jautājumu, kas saistīti ar Ukrainas ekonomikas un ekonomiskās izaugsmes prognozēm, kā arī militārā atbalsta nozīmi un iespējamos mehānismus tālākai sadarbībai. Jāatgādina, ka 2024. gada 11. aprīlī Latvijas un Ukrainas prezidenti parakstīja abu valstu vienošanos par ilglaicīgu atbalstu un drošības saistībām parakstīšanu. Vienošanās fiksē Latvijas apņemšanos sniegt Ukrainai militāro atbalstu 0,25% no iekšzemes kopprodukta (IKP) apmērā līdz 2026. gadam.

SVF un PBG pilnvarnieku pavasara sanāksmes notiek katru gadu, un tajās piedalās abu institūciju pilnvarnieki, pilnvarnieku vietnieki, atbildīgo institūciju amatpersonas un citi dalībnieki. Latvijas delegāciju vizītē pārstāv Finanšu ministrijas, Latvijas Bankas, Valsts kases un Finanšu izlūkošanas dienesta amatpersonas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI