DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Pierīgas novados ar 106 tūkstošu eiro granta programmu atbalstīs remigrantu uzņēmumu veidošanu un nodarbināšanu 

Rīgas plānošanas reģions kopā ar Pierīgas pašvaldībām – Ādažu, Ķekavas, Ropažu un Salaspils – šogad aprīlī uzsāka īstenot granta programmu uzņēmējdarbības atbalstam, paredzot jaunu, subsidētu darbavietu radīšanu remigrantiem vai dodot iespēju remigrantiem izveidot pašiem savus uzņēmumus. Granta programma Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībām ir piešķirta trīs gadiem: 2024. gadā kopējā granta programmas summa ir 106 tūkstoši eiro, bet 2025. un 2026. gadā tā katru gadu ir plānota ne mazāk kā  80 tūkstošu eiro apjomā. 

Šobrīd visas pašvaldības ir izsludinājušas konkursus un dalību tajos var pieteikt remigranti ar savām uzņēmējdarbības idejām un uzņēmumi, kas atbalstītu remigrantu nodarbināšanu. 

  • Ķekavas novada pašvaldība katru gadu līdz 2026. gadam plāno atbalstīt 8 jaundibinātus remigrantu uzņēmumus vai 8 darba vietas remigrantiem savā novadā. Kopējais valsts un pašvaldības līdzfinansējums trīs gados plānots 288 tūkstoši eiro.  
  • Ādažu novada pašvaldībā no 2024. līdz 2026. gadam katru gadu plāno sniegt atbalstu sava uzņēmuma izveidei trīs jauniem uzņēmumiem, katram kopā ar valsts finansējumu paredzot līdz 9000 eiro projekta līdzfinansējumu. 2024. gadā atbalsts plānots 27 tūkstošu eiro apmērā.  
  • Ropažu novads paredz trīs gadu laikā katru gadu atbalstīt divus projektus - viena remigranta uzņēmuma izveidi un vienas darbavietas izveidi remigrantam. Kopējais granta apjoms 2024. gadā plānots līdz 24 tūkstoši eiro.  
  • Salaspils pašvaldība trīs gadu laikā plāno katru gadu atbalstīt vienu remigranta dibinātu uzņēmumu vai arī vienas jaunas darbavietas izveidi, kurā tiks nodarbināts remigrants. Kopējais valsts un pašvaldības līdzfinansējums 2024. gadā plānots 12 tūkstoši eiro. 

Remigrantiem, kuri dibinās savu uzņēmumu kādā no šiem Pierīgas novadiem, granta saņemšanai būs jānodrošina arī savs līdzfinansējums, kam jābūt vismaz tādā pašā apmērā kā saņemtais publiskais finansējums.  

Jaunas remigranta darbavietas izveidei attiecīgajā novadā subsīdiju iespējams saņemt, paredzot pilna laika darba slodzi ar vismaz vidējo algu reģionā vai nozarē.  

Uzņēmumu izveidošanai un darba vietām varēs pieteikties tie remigranti, kas ārzemēs pastāvīgi dzīvojuši divus gadus, un viņu atgriešanās vai pārcelšanās brīdis ir ne vairāk kā divi gadi pirms darbavietas vai uzņēmuma izveidošanas. 

Konkurss “Remigrācijas atbalsta pasākums – uzņēmējdarbības atbalsts” tiek īstenots ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu. Pirmajā etapā finansējuma saņemšanai varēja pieteikties Rīgas plānošanas reģiona pašvaldības, lai organizētu savus grantu konkursus uzņēmējdarbībā - remigrācijas atbalstam. Par reģiona partneriem kļuva Ādažu, Ķekavas, Ropažu un Salaspils novadu pašvaldības. Otrajā etapā šīs pašvaldības piešķirs atbalstu uzņēmumiem, kuri rada jaunas darbavietas remigrantiem, un/vai jaunizveidotiem remigrantu uzņēmumiem. Kopējais valsts līdzfinansējums reģionā trīs gadu laikā plānots ne mazāk kā 266 tūkstošu eiro apmērā. Pasākumus pašvaldībām jāīsteno no 2024.gada līdz 2026.gadam. Finansējums katru gadu tiek piešķirts granta veidā. 

Vairāk par konkursu “Remigrācijas atbalsta pasākums – uzņēmējdarbības atbalsts” var iepazīties Ādažu, Ķekavas, Ropažu un Salaspils novadu pašvaldību mājas lapās.  

Remigrācijas koordinatoru projekts pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iniciatīvas aizsākās 2018. gada martā sadarbībā ar plānošanas reģioniem. Tās ietvaros 2023.gadā Rīgas plānošanas reģionā atgriezās 243 personas, kas ir par 23% vairāk nekā gadu iepriekš. Kopumā kopš programmas sākuma reģionā atgriezušās 1222 personas. Vairāk nekā puse no remigrantiem par savu dzīves vietu izvēlējušies Rīgu, bet otra puse – Pierīgas pašvaldības. Rīgas plānošanas reģiona remigrācijas programma aptver deviņas pašvaldības – Rīgu un Jūrmalu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI