DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Jaunieši aicināti piedalīties visaptverošas valsts aizsardzības sacensībās “Dari pareizi un bez bailēm!”

Publicitātes foto

26. aprīlī Daugavpils cietoksnī tiks organizētas visaptverošas valsts aizsardzības sacensības “Dari pareizi un bez bailēm!”. Pasākumam aicināti pieteikties Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada izglītības iestāžu jaunieši vecumā no 17 līdz 21 gadam.

Sacensības būs gluži kā piedzīvojums – būs jāpārvar dažādi šķēršļi, būs iespēja apgūt pirmās palīdzības sniegšanas iemaņas un pārbaudīt savu atjautību un spēku, metot mācību granātu vai šaujot ar pneimatisko šauteni. Tāpat varēs noskaidrot, kāpēc lietas ir redzamas, un kā rīkoties krīzes situācijā. Dalībai sacensībās priekšzināšanas nav obligātas.

Sacensību mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, iepazīstināt jauniešus ar visaptverošu valsts aizsardzību, kā arī trenēt rīcību krīzes situācijās. Pasākuma laikā jauniešiem būs iespēja iepazīt Zemessardzes, Jaunsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts robežsardzes un citu valsts aizsardzībā iesaistīto dienestu darbu.

Katru Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada iestādi var pārstāvēt viena komanda sešu cilvēku sastāvā (komandā jābūt vismaz 2 meitenēm) vecumā no 17 līdz 21 gadam. Daugavpils Zinātņu vidusskolai, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolai, Daugavpils iespēju vidusskolai un Daugavpils draudzīgā aicinājuma vidusskolai ir tiesības pieteikt divas komandas. 

Komandas dalībai sacensībās jāpiesaka līdz 22. aprīlim, aizpildot pieteikuma anketu: https://forms.gle/Mpncce9o72edtNtk8.

Sacensības organizē Zemessardzes 34. kājnieku bataljons sadarbībā ar Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljonu, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldi, Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona pārvaldi, Jaunsardzi, Latvijas Sarkanā krusta Dienvidlatgales komiteju, Daugavpils cietoksni un Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centru “Inženieru arsenāls”.

Papildus informāciju par sacensību norisi var iegūt rakstot uz e-pasta adresi andris.catlakss@mil.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI