DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Čiekurkalnā pieejama pirmā publiskā elektrouzlādes stacija

Publicitātes foto

Turpinot uzsākto zaļo kursu, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) un SIA “Ignitis Latvija” atklājuši pirmo publisko elektrouzlādes staciju Čiekurkalnā, Talejas ielas 1, Rīgā, kur vienlaicīgi var veikt uzlādi četri elektromobīļi.

VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs pauda gandarījumu par veiksmīgo sadarbību ar SIA “Ignitis Latvija”: “Elektromobilitāte ir mūsu nākotne, un šī stacija ir tikai viens no soļiem virzībā uz tīrāku un zaļāku vidi. Mēs esam gandarīti par veiksmīgo sadarbību un iespēju sniegt ieguldījumu šajā virzienā, veicinot ilgtspējīgas mobilitātes risinājumu izplatību Čiekurkalna apkārtnē. Šogad plānots iznomāt zemesgabalus vēl trīs lokācijās publiski pieejamu elektrostaciju izvietošanas nolūkā,” norāda R. Griškevičs.

“Elektromobilitātes veicināšana ietver efektīvu publiskās pieejamības elektrouzlādes tīkla izveidi tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietai vai darbavietai. Sadarbībā ar “Valsts nekustamie īpašumi” Čiekurkalna iedzīvotājiem tiek piedāvāts mūsdienīgs un moderns ātrās elektroauto uzlādes risinājums publiskai lietošanai, izmantojot 100% atjaunīgās enerģijas resursus. Esmu pārliecināts, ka tas ir pozitīvs sākums ilgtspējīgai sadarbībai ar “Valsts nekustamie īpašumi”, lai kopā īstenotu zaļā kursa virziena attīstību Latvijā,” norāda Arturs Svekris, Ignitis Latvija Elektroauto uzlādes tīkla vadītājs.

Elektrouzlādes stacija pie Talejas ielas 1 ir aprīkota ar modernākajām tehnoloģijām, nodrošinot klientiem ērtu un ātru uzlādi. Šī stacija nodrošina autovadītājiem iespēju uzlādēt savu elektromobili 100 km nobraukumam vidēji 15 minūšu laikā, jo stacija aprīkota ar īpaši ātrās līdzstrāvas uzlādes iekārtu, kuras jauda sasniedz 200 kW, savukārt lēnākajā stacijā savu automobili varēs uzlādēt aptuveni 4-6 stundu laikā, atkarībā no baterijas tilpuma. Veicot uzlādi, uzturēšanās ilgums stacijā nav ierobežots. Stacijā iespējams vienlaicīgi uzlādēt četrus elektromobiļus.

Nodrošinot vides pieejamību īpaši piedomāts pie tā, lai stacija būtu ērti lietojama visiem elektromobiļu īpašniekiem, tostarp arī personām ar kustību traucējumiem.

Ērtākiem norēķiniem stacijā autovadītāji var izmantot mobilo aplikāciju, kā arī pieejams diennakts klientu serviss. VNĪ un SIA "Ignitis Latvija" līgums ir spēkā līdz 2032. gada 1. septembrim, tādējādi nodrošinot elektrouzlādes stacijas ilgtermiņa pieejamību.

Stacija publiskai lietošanai pieejama jau teju trīs nedēļas un, pēc SIA “Ignitis Latvija” datiem, 20 dienu laikā ir veiktas 12 uzlādes, kas liecina par pastāvīgu autovadītāju aktivitāti un pieprasījumu pēc elektromobiļu uzlādes pakalpojumiem. Praktiski katru darba dienu kāds lietotājs izmanto uzlādes iespēju Talejas ielā 1, atspoguļojot pieaugošo interesi par elektromobiļiem un ilgtspējīgu mobilitāti.

Elektromobiļu uzlādes staciju tīkla izveide ir svarīgs solis ceļā uz vides ilgtspējīgumu un sabiedrības kopējo labklājību. 2023. gadā VNĪ uzstādījusi elektrouzlādes stacijas Finanšu izlūkošanas dienesta un Valsts probācijas dienesta vajadzībām attiecīgi Vaļņu ielā 28 un Valērijas Seiles ielā 9 (uzstādīta papildus stacija). Šogad VNĪ plāno nomas tiesību izsoles zemesgabaliem publisku elektrouzlādes staciju izvietošanai vairākās vietās Latvijā – šobrīd, līdz 8.maijam izsludināta izsole zemesgabalam Ventspilī, Jūras ielā 34, kā arī plānotas izsoles zemesgabaliem Limbažos un Rīgā, Pulka ielā 8. Plašāka informācija par izsolēm pieejama elektroniskajā izsoļu vietnē izsoles.ta.gov.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI