Šobrīd reģiona profils mainās. Ja tika runāts par vienu vilcējspēku, kas ir Rīga, tad tagad straujāku attīstību uzrāda arī Pierīga, tādā veidā mainot ekonomisko reģiona portretu. Pēdējās tendences rāda, ka, piemēram, Mārupes novadā vienādā līmenī ir darbavietu skaits un darbaspējīgā vecumā iedzīvotāju skaits. Līdzīgas tendences uzrāda arī Ropažu, Ādažu un Ķekavas novads. Pierīgā strādājošo uzņēmumu samaksāto nodokļu skaits ir pieaudzis no aptuveni 1 miljarda eiro 2020.gadā līdz 1,5 miljardiem eiro 2022.gadā. Aktīvo uzņēmumu skaits pērnā gada beigās veidoja 23 tūkstošus, salīdzinājumam Rīgā to skaits ir ap 76 tūkstoši.
Savukārt darba ņēmēju īpatsvars ar mēneša algu virs trīs tūkstošiem eiro visaugstākais Latvijas mērogā ir Mārupē, kam seko Ādaži, Ropaži un Ķekava, un tad seko Rīga. Tas tikai apliecina, ka ekonomikā būtiski pieaug Pierīgas faktors, pakāpeniski veidojot spēcīgu Rīgas reģionu un attīstot reģiona potenciālu.
Vēl svarīgs faktors ir jaunuzņēmumu skaita palielināšana – saistībā ar šo jautājumu tiks prezentēts redzējums, kā vairāk jauniešus iesaistīt uzņēmējdarbībā un radīt viņos interesi uzsākt savu ideju īstenošanu.
Konferencē kā īpašie viesi būs Norvēģijas eksperti no Bergenas pašvaldības un Vestlannes reģionālā līmeņa pašvaldības. Konferences ietvaros notiks paneļdiskusija “Reģiona un pašvaldības nozīme ilgtspējīgas ekonomikas attīstībā”, kurā diskutēs par ekonomikas potenciāla veicināšanu reģionā.
Konferencē piedalīsies Rīgas vicemērs un Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Edvards Ratnieks, LTRK Mazo un vidējo uzņēmumu padomes priekšsēdētāja Lienīte Skaraine, jauniešu biedrības “The Raccoons” valdes locekle Līna Marta Sarma, Rīgas investīciju un tūrisma aģentūras investīciju piesaistes nodaļas vadītājs Arnis Pūciņš, kā arī Jūrmalas dome.
Pasākums norisināsies 4. aprīlī Jūrmalas centrālajā bibliotēkā (Strēlnieku prospekts 30, Dubulti) no plkst. 10:00 līdz 14:30.
Konference notiek starptautiska projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Rīgas plānošanas reģionā” / ”Support RPR-VEST” ietvaros (Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas ,,Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”). Projekta partneri ir Rīgas plānošanas reģions un Vestlannes reģionālā pašvaldība (Norvēģija).