DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
2
2

Valsts prezidents apmeklē Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku 

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

2. aprīlī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku, kas šogad svin 500 gadu jubileju. Tā ir Latvijas unikālā kultūrvēsturiskā mantojuma glabātāja, mācību bāze studentiem, kā arī avots jauniem starpdisciplināriem pētījumiem 

Vizītes ietvaros Valsts prezidents apskatīja bibliotēkas “zelta krājumu” – rokrakstu un reto grāmatu lasītavu, seniespieddarbu un rokrakstu izstādi “Bibliotheca Rigensis 500”, latviešu un ukraiņu mākslinieku izstādi “Veltījums Bibliotheca Rigensis 500” un Misiņa bibliotēku.  

Valsts prezidents ar bibliotēkas direktori Ventu Koceri un darbiniekiem pārrunāja Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas turpmāko attīstību, plašāku krājumu digitalizāciju, kā arī akadēmiskās bibliotēkas vietas un lomas nostiprināšanu studiju un pētniecības procesā. “Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas unikalitāte ir faktā, ka Latvijas valsts un tās dibinātā institūcija – Latvijas Universitāte – ir par 500 gadiem jaunāka nekā pati bibliotēka. Tādēļ šie 500 gadi ir ne vien simbolisks jubilejas skaitlis, bet arī liela atbildība turpmāko paaudžu priekšā, turpinot iesākto darbu, glabājot un popularizējot senāko un pasaulē pilnīgāko latviešu literatūras krātuvi,” pēc apmeklējuma teica Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.  

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI