DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. martā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Dabas aizsardzības plānu izstrādei būs pieejams Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu 5 milj. eiro apmērā 

2024. gada 26. martā Ministru kabinetā apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātais noteikumu projekts par īpaši aizsargājamo dabas teritoriju (ĪADT) dabas aizsardzības plānu izstrādi ar Eiropas Savienības fondu atbalstu, tādējādi sekmējot dabas aizsardzību un bioloģiskās daudzveidības uzlabošanos. 

“Esmu gandarīta par iespēju ieguldīt daļu Eiropas Savienības fondu finansējuma Dabas aizsardzību plānu izstrādei pašvaldībās. Patiesie ieguvēji būs sabiedrība kopumā, jo pašvaldību un reģionu līmenī tiks radīti un savstarpēji saskaņoti pasākumi, kas vērsti uz ilgtspējīgu vietējo dabas resursu izmantošanu un dabas vērtību saglabāšanu,” pauž vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa.   

ĪADT dabas plānu izstrāde ir nepieciešama, lai saskaņotu dabas aizsardzības, dabas resursu izmantošanas, reģiona attīstības un citas intereses tā, lai tiktu saglabātas teritorijas dabas vērtības. Šobrīd tikai aptuveni 38% no Latvijas ĪADT ir izstrādāti un aktuāli dabas aizsardzības plāni. Pasākuma ietvaros atbalstāma dabas aizsardzības plānu izstrāde un sabiebrības līdzdalības pasākumi1. 

Pasākuma īstenošanai paredzētas divas atlases kārtas, kur kopējais pieejamais finansējums ir 5,9 milj. eiro, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 5 milj. eiro apmērā (katrā kārtā - 2,5 milj. eiro). 

Projektu atlases pirmā kārta tiks organizēta ierobežotas atlases veidā - finansējuma saņēmējs Dabas aizsardzības pārvalde. Savukārt projektu otrā atlases kārta tiks organizēta atklāta konkursa veidā - finansējumam var pieteikties pašvaldība vai tās iestāde. Vairākas pašvaldības var iesniegt kopīgu projektu, ja viena ĪADT atrodas vairāku pašvaldību administratīvajās teritorijās. Investīciju pasākuma ietvaros dabas aizsardzības plānu izstrāde jāveic līdz 2027.gada beigām, kopumā nodrošinot Natura 2000 teritoriju platību, uz kuru attiecas aizsardzības un atjaunošanas pasākumi vismaz 22 500 hektāru apmērā. 

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra kā Eiropas Savienības fondu sadarbības iestāde projektu iesniegumu atlasi izsludinās š.g. aprīlī. Lūdzam sekot līdzi aktuālajai informācijai par projektu atlasēm Centrālās finanšu un līgumu aģentūras tīmekļvietnē:  https://www.cfla.gov.lv/lv/2021-2027-projektu-atlases. 

1 Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027.gadam 2.2.3. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot dabas aizsardzību un bioloģisko daudzveidību, “zaļo” infrastruktūru, it īpaši pilsētvidē, un samazināt piesārņojumu” 2.2.3.3. pasākuma “Pasākumi bioloģiskās daudzveidības veicināšanai un saglabāšanai” projektu iesniegumu pirmās un otrā atlases kārtas īstenošanas noteikumi 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI