DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. martā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Īsteno digitālo kampaņu cilvēku tirdzniecības prevencijai Latvijā dzīvojošajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem

Kopējais kampaņas ilgums ir divas nedēļas – no 11. līdz 25. martam. Kampaņas laikā sociālajos tīklos tiek izplatīti informatīvi materiāli, lai atgādinātu, kā sevi pasargāt no cilvēku tirdzniecības riskiem un kur vērsties pēc palīdzības.

Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) Rīgas birojs sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un Ārlietu ministriju, kā arī digitālā mārketinga aģentūru “CreateIT” īsteno digitālu komunikācijas kampaņu cilvēku tirdzniecības novēršanai Latvijā dzīvojošajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Pasargā sevi!

  • Rūpīgi iepazīsties ar darba piedāvājumu un darba devēju;
  • Neparaksti darba līgumu, ja tas rakstīts citā valodā un nav zināms tā saturs;
  • Personu apliecinošus dokumentus, telefonu un bankas kartes turi pie sevis;
  • Esi piesardzīgs, ja darba devējs cenšas Tevi izolēt, ierobežot pārvietošanos vai pieprasa papildu samaksu, par ko iepriekš neesat vienojušies;
  • Tevi nevar piespiest sniegt pakalpojumus, tostarp seksuālus par sniegto palīdzību.

Kur vērsties pēc palīdzības? Valsts policijā, zvanot uz 112 vai biedrībā "Patvērums "Drošā māja"", 24/7 Uzticības tālrunis (+371) 28612120, www.patverums-dm.lv

Tāpat atgādinām, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs, kuram ir viedtālrunis, aicināts lejupielādēt un izmantot jauno bezmaksas lietotni “112 Latvija”, kas lietotājam sniedz vairākas priekšrocības - iespēju piezvanīt vai nosūtīt īsziņu uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, saņemt paziņojumus par iespējamo apdraudējumu un uzzināt, kā rīkoties dažādās bīstamās situācijās. Lietotne ir arī angļu valodā.

Viena no jaunās lietotnes “112 Latvija” priekšrocībām ir tāda, ka, zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112 no lietotnes "112 Latvija", 112 dispečeri redzēs aptuveno zvanītāja atrašanās vietu. Tas sniegs iespēju operatīvāk sniegt palīdzību tiem iedzīvotājiem, kuri nevar nosaukt precīzu negadījuma adresi. Lai dispečers redzētu cilvēka atrašanās vietu, instalācijas brīdī vai vēlāk nepieciešams atļaut lietotnei piekļūt telefona atrašanās vietai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI