DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. martā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Mākslu un kultūras universitāšu sadarbības padomē vienprātība par pirmajiem soļiem drošas mācību vides nodrošināšanai

Piektdien, 22. martā, Kultūras ministrijā (KM) notika Mākslu un kultūras universitāšu sadarbības padomes pirmā sēde. Padomē tika uzklausīti JVLMA, LMA un LKA vadības pārstāvju ziņojumi par jau veiktajiem pasākumiem drošas mācību vides nodrošināšanai, izvērtēti priekšlikumi tās uzlabošanai un lemts par turpmāk speramajiem soļiem.

“Nodrošināt drošu studiju vidi kultūras un mākslas augstskolās nav tikai frāze. Tas ir priekšnosacījums mūsu kultūras nākotnei. Šodien Mākslu un kultūras universitāšu sadarbības padomē uzklausījām katras mācību iestādes pieredzi un līdz šim paveiktos soļus mācību vides drošības uzlabošanai. Šis ir brīdis, kad visiem iesaistītajiem ir jāstrādā kopā, lai ilgtermiņā sasniegtu mūsu visu kopējo mērķi – nodrošināt drošu studiju vidi un iedrošināt studentus neklusēt par iespējamiem pārkāpumiem,” padomes sēdē norādīja kultūras ministre Agnese Logina.

Padomes locekļi vienprātīgi vienojās par ziņošanas mehānismu un iesnieguma veidlapu pilnveidošanu, izmantojot Trauksmes cēlāja ziņojuma saņemšanas metodi, visās mākslu un kultūras augstskolās. Tāpat nepieciešamību veikt skaidrojošo darbu augstskolās par to, kā tiek nodrošināta ziņotāju anonimitāte, kā arī augstskolu Ētikas kodeksu uzlabošanu.

Padome vienojās arī par to, ka studentiem un docētājiem nodrošināms psiholoģiskais, juridiskais un informatīvais atbalsts un arī apmācības šajā jomā, augstskolām piesaistot papildu finansējumu no valsts budžeta līdzekļiem; augstskolām izveidojama jauna “uzticamības persona” jeb kopīgs, neatkarīgs augstskolu ombuds un nepieciešams turpināt priekšlikumu izvērtēšanu ārējā normatīvā regulējuma pilnveidē.

Mākslu un kultūras universitāšu sadarbības padomi vada kultūras ministre Agnese Logina; padomes priekšsēdētājas vietnieks ir KM valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš. Padomē darbojas visu trīs KM augstskolu pārstāvji – augstskolu padomes priekšsēdētāji: Dace Melbārde (LKA), Valts Erenštreits (LMA) un Timurs Tomsons (JVLMA), augstskolu padomes locekļi - Sandis Voldiņš (LKA), Dita Rietuma (LMA) un Artis Sīmanis (JVLMA), rektori Rūta Muktupāvela, Kristaps Zariņš un Guntars Prānis, prorektori – Anda Laķe, Antra Priede un Anda Beitāne, un akadēmijas studentu pašpārvalžu priekšsēdētāji – Elizabete Terēze Antāne (LKA), Agnese Apine (LMA) un Markuss Skraucis (JVLMA), kā arī KM valsts sekretāres vietniece attīstības un finanšu jautājumos Baiba Zakevica, Kultūrizglītības padomes priekšsēdētāja Barbara Freiberga un Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta RIS 3 vienības vadītājs Edvards Francis Kuks.

Mākslu un kultūras universitāšu padomes uzdevumi ir izvērtēt KM augstskolu stratēģiskās attīstības perspektīvas kultūrpolitikas, izglītības un sociālekonomiskās attīstības kontekstā, analizēt kultūras un radošo industriju nozarēs un ar tām saistītajās jomās notiekošos procesus, identificēt problēmas un to iespējamos risinājumus. Tāpat padome sadarbosies ar Kultūrizglītības padomi jautājumos, kas saistīti ar pieprasījuma un piedāvājuma veidošanos darba tirgū, sniegs priekšlikumus KM par rīcībpolitikas pasākumiem, kas veicina mākslu un kultūras universitāšu ilgtspējīgu attīstību un mākslu un kultūras universitāšu sadarbību studiju, pētniecības un radošās darbības jautājumos.

Mākslu un kultūras sadarbības padome ir Kultūras ministrijas (KM) konsultatīva institūcija, kuras mērķis ir sekmēt KM un mākslu un kultūras universitāšu sadarbību stratēģiskos jautājumos, kas saistīti ar mākslu un kultūras universitāšu darbību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI