DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. novembrī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Valdība apstiprina grozījumus kārtībā, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes mākslas, mūzikas un dejas izglītības programmas 

FOTO: Reinis Oliņš/ LNKC

Otrdien, 26. novembrī, Ministru kabineta (MK) sēdē valdība apstiprināja grozījumus MK 2011.gada 27.decembra noteikumos Nr.1035 "Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes mākslas, mūzikas un dejas izglītības programmas", precizējot vidējo izglītības programmā apmaksājamo pedagoģisko likmju skaitu mēnesī uz vienu izglītojamo. 

Veiktie grozījumi šajos MK noteikumos paredz precizēt vidējo izglītības programmā apmaksājamo pedagoģisko likmju skaitu mēnesī uz vienu izglītojamo un dotācijas aprēķina kārtību periodam no 2024.gada septembra līdz 2025.gada augustam, ņemot vērā MK 2023.gada 19.decembra noteikumos Nr.762 “Noteikumi par valsts profesionālās ievirzes izglītības standartu mākslu jomā” (turpmāk ‒ Standarts) ietvertos nosacījumus, kā arī pedagogu papildu pienākumu apmaksai palielināto stundu skaitu un slodzes sadalījuma izmaiņas atbilstoši 2024. gada 27. augusta grozījumiem MK 2016. gada 5. jūlija noteikumos Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”. 

Līdz ar 2024.gada 1.septembri izglītības iestādes ir uzsākušas īstenot profesionālās ievirzes izglītības programmas atbilstoši Standartam, kas regulē valsts, pašvaldību vai privātpersonu dibināto profesionālās izglītības iestāžu vienotu pieeju profesionālās ievirzes izglītības programmu mākslu (mūzika, māksla, deja) jomā īstenošanā. Saskaņā ar Standartu atsevišķās izglītības programmās ir samazinājies vai palielinājies kopējas izglītības programmas stundu skaits, attiecīgi ir samazināts vai palielināts arī izglītības programmā pedagogam vidējais apmaksājamais pedagoģisko likmju skaits mēnesī uz vienu izglītojamo. Tāpat Standartā ietverts jauns izglītības programmas veids ‒ “Mūzika un skatuves māksla (deja)” 10V, tā īstenošana uzsākta no šī gada 1. septembra. 

Vienlaikus grozījumi normatīvajā regulējumā saistīti ar izmaiņām profesionālās ievirzes pedagogu darba slodzes proporcijas maiņā, proti, ar 2024.gada 1.septembri profesionālās ievirzes izglītības pedagogu darba slodzē jeb 30 stundās nedēļā ir ietvertas 25 kontaktstundas un piecas stundas citiem pienākumiem. Lai nodrošinātu minēto profesionālās ievirzes un interešu izglītības pedagogu darba slodzes līdzsvarošanu, saskaņā ar MK 2024.gada 10.septembra rīkojuma Nr.741 “Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”” 1.3.apakšpunktu no valsts budžeta programmas 02.00.00 “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” Kultūras ministrijai ir piešķirts finansējums 401 307 eiro apmērā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI