DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. martā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide
1
5
1
5

Tiešsaistē iespējams iegādāties mednieku sezonas kartes nākamajai medību sezonai

Publicitātes attēls

Valsts meža dienesta informācijas sistēmā Meža valsts reģistrs (MVR) iespējams iegādāties mednieku sezonas kartes nākamajai 2024./2025. gada medību sezonai, kas sāksies 1. aprīlī.

Mednieka sezonas karte konkrētajā medību sezonā dod tiesības medīt ar medību ieročiem un medību rīkiem gan limitētos, gan nelimitētos medījamos dzīvniekus. Medīt bez sezonas kartes ir aizliegts.

2023./2024. gada medību sezonā izsniegtas 19 735 mednieka sezonas kartes, un  87 % mednieku tās ir pieteikuši un apmaksājuši tiešsaistē MVR platformā. Mednieka sezonas karte ir digitāls ieraksts MVR, un to nav nepieciešams izdrukāt.

Līdz 12.03.2024. mednieka sezonas karti 2024./2025. gada medību sezonai ir saņēmuši 484 mednieki. Dienests aicina medniekus iegādāties sezonas kartes savlaicīgi, lai, sākoties jaunajai medību sezonai, pārliecīga noslogojuma dēļ nerastos traucējumi MVR darbībā.

Valsts meža dienests aicina medniekus jaunās sezonas kartes iegādāties tiešsaistē MVR, pieslēdzoties tam ar portāla latvija.lv autentifikācijas rīkiem, piesakot sezonas karti un veicot apmaksu turpat pakalpojuma pieteikšanas platformā. Apmaksas laikā MVR platforma pieslēdzas internetbankai. Šādi sezonas kartes iespējams saņemt krietni ērtāk un ātrāk.

Dienests informē, ka sezonas kartes apmaksa ārpus MVR platformas var ievērojami aizkavēt jaunās sezonas kartes saņemšanu. Pagājušajā sezonā konstatēti gadījumi, kad mednieks apmaksā valsts nodevu bankā un gaida sezonas kartes saņemšanu, nepiesakot to MVR. Tāpat novērots, ka mednieks iepriekš apmaksā valsts nodevu bankā un tikai pēc tam piesaka pakalpojumu MVR platformā.

Lai saņemtu mednieka sezonas karti 2024./2025. gada medību sezonai, ir jāsamaksā valsts nodeva 30,00 EUR. Nodevas atvieglojumu ar likmi 15,00 EUR apmērā var saņemt, norādot dokumentu, kas apliecina attiecīgo personas statusu:

  • vecuma un izdienas pensionāri;
  • personas ar I, II vai III invaliditātes grupu;
  • valsts akreditēto augstākās izglītības iestāžu pilnu laiku studējošie;
  • personas vecumā no 16 līdz 18 gadiem;
  • daudzbērnu ģimenes.

Dienests atgādina, ka, piesakot atvieglojumu sezonas kartes saņemšanai, nepieciešams pievienot MVR platformā korektus dokumentus, kas apliecina statusu atvieglojuma saņemšanai (it sevišķi tas attiecas uz studējošajiem un daudzbērnu ģimenēm). Nekorektu atvieglojuma dokumentu konstatēšanas gadījumā izsniegtās sezonas kartes tiks anulētas.

Pieprasīt un apmaksāt mednieka sezonas kartes iespējams arī par citu mednieku vai medniekiem. To var darīt arī personas bez mednieka kvalifikācijas. Iegādājoties sezonas karti citai personai, nepieciešams pārliecināties par šīs personas datu pareizību.

Informācija par mednieka sezonas karti, ieskaitot video instrukciju par tās pieteikšanu iegādi tiešsaistē MVR platformā, pieejama Valsts meža dienesta mājas lapā.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI