DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. martā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

VID Muitas amatpersonas kravas vilcienos konstatē 200 tūkstošus kontrabandas cigarešu  

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot muitas kontroli uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, novērsa 200 000 cigarešu (10 000 paciņas cigarešu) kontrabandu. Cigaretes bija paslēptas graudaugu atlikumu kravā un konteinerī virs kravas.  

2024. gada 3. martā, Indras muitas kontroles punkta (MKP) amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva kontroli, vienā no vagoniem konstatēja nedeklarētu preci – cigaretes. Konteinerī virs kravas bija savietoti polietilēna plēvē ietīti iepakojumi ar cigaretēm. Tajos atradās 50 000 cigarešu jeb 2500 paciņas cigarešu "NZ Gold" un "Queen Superslims" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām  

2. martā, Indras MKP amatpersonas veica vilciena sastāva muitas fizisko kontroli kopā ar muitas kinologiem, kas strādā ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suņiem. Pārbaudot vagonu, ar kuru Latvijā tika ievesta graudaugu atlikumu krava, muitas amatpersonas konstatēja kastes ar cigaretēm. Kontroles rezultātā tika izņemtas 150 000 cigaretes jeb 7500 paciņas cigarešu "NZ Gold" un "Queen Superslims" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.   

Valsts budžetā nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu ir gandrīz 46 000 eiro.  

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI