DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

E. Siliņa: Latvijas un Polijas stratēģiskā partnerība kļūst vēl ciešāka

Polija ir Latvijas uzticams draugs un stratēģiskais partneris, ar kuru varam izvērst sadarbību vēl plašāk ne tikai drošības un aizsardzības jautājumos, bet arī finanšu pakalpojumu jomā un ekonomikā kopumā. Tā uzsver Ministru prezidente Evika Siliņa, kura ceturtdien, 29. februārī, darba vizītē Varšavā tikās ar savu Polijas kolēģi Donaldu Tusku.

Kopīgā abu valstu valdību vadītāju preses konferencē E.Siliņa uzsvēra, ka šī ir viņas pirmā divpusējā vizīte Polijā, vienlaikus ar D.Tusku jau izveidojusies laba sadarbība Eiropadomē un citos formātos.

“Polija ir mūsu tuvs stratēģiskais partneris. Esam arī līdzīgi domājoši, ar kopīgām vērtībām un interesēm. Redzam lielu potenciālu vairāk sadarboties tādās jomās kā finanšu pakalpojumi, enerģētika un transports – mūsu kopējais mērķis ir savienot Latvijas un Polijas galvaspilsētas ar “Rail Baltica” dzelzceļa sliedēm. Mēs abi turpināsim būt starp skaļākajām balsīm, kas pieprasa papildu militāro atbalstu Ukrainai, lai tā gūtu uzvaru karā pār iebrucēju. Pārrunājām arī Latvijas pieredzi, aizliedzot Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības produktu importu mūsu valstī – prieks par Polijas premjerministra pausto vēlmi izpētīt Latvijas risinājumu, vērtējot tā potenciālo ieviešanu arī Polijā.” – tā uzsver E.Siliņa.

Pārrunāta nepieciešamība atrast efektīvus un vienlaikus sabalansētus risinājumus saistībā ar lauksaimnieku protestiem un prasībām Eiropas Savienības valstīs. Amatpersonas apsprieda arī drošības jautājumus, nepieciešamību palielināt militāro atbalstu Ukrainai un stiprināt aizsardzības industriju Eiropas Savienībā, starptautisko situāciju un notikumus Moldovā, kopīgu darbu, lai pretotos hibrīdajam apdraudējumam no Krievijas un Baltkrievijas. Tāpat pārrunātas iespējas paplašināt sadarbību ekonomikā un Baltijas valstu elektrības tīklu sinhronizācija ar Eiropas tīkliem.

Ministru prezidente informēja par Latvijas un Lielbritānijas vadīto dronu koalīciju, kurai pievienojušās vairākas valstis, izvirzot ambīciju piegādāt Ukrainai miljons dronus.

Ministru prezidentei bija arī atsevišķas tikšanās ar Polijas komercbankas “Bank Pekao” un Polijas komercbankas “PKO Bank Polski” pārstāvjiem, ar kuriem pārrunāti jautājumi saistībā ar Latvijas finanšu pakalpojumu tirgu un potenciālajām iespējām jauniem tirgus spēlētājiem Latvijā.

Tāpat E.Siliņa Varšavā nolika ziedus pie Nezināmā karavīra kapa. Viņa arī tikās ar Latvijas vēstniecības Polijā darbiniekiem, izsakot pateicību par profesionālo mūsu valsts interešu pārstāvniecību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI