Plānots, ka produkta ražošanas valsti varēs norādīt rakstveidā vai ar attiecīgās valsts karoga attēlu. Ja produkts būs ražots Krievijā vai Baltkrievijā, informācija būs norādāma tikai rakstveidā. Kārtību, kādā tiek identificēta ražošanas valsts, noformētas un izvietotas cenu zīmes, kā arī izņēmumus norāžu izvietošanai, noteiks Ministru kabinets. Plānots, ka jaunās prasības būs spēkā no 15.maija.
Par pārtikas produkta ražošanas valsts nenorādīšanu pārtikas tirdzniecības vietā varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu: fiziskajai personai līdz 50 naudas soda vienībām (250 eiro), savukārt juridiskajai personai līdz 200 naudas soda vienībām (1000 eiro), paredz grozījumi.
Par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē deputāti iepriekš sprieda, ka iecerētie grozījumi ļaus pircējiem viegli un ērti noteikt, kur ražots konkrētais produkts, kā arī mazinās iespējas maldināt pircēju, tostarp par pārtikas preces izcelsmes valsti. Šobrīd noteikts, ka cenu zīmēs jānorāda izcelsmes valsts tikai noteiktām pārtikas preču grupām, piemēram, gaļai, svaigiem augļiem un dārzeņiem. Tāpat deputāti norādīja, ka preces izcelsmes valsts un ražotājvalsts var atšķirties.
Parlamentārieši atbildīgās komisijas sēdē arī akcentēja, ka joprojām atsevišķās mazumtirdzniecības vietās ir nopērkamas pārtikas preces, kuru izcelsmes vai ražotājvalsts ir Krievija vai Baltkrievija. Norāde cenu zīmē par produkta ražotāju ir būtiska, lai pircējs netīšām nenopirktu šo valstu produktus, uzsvēra deputāti. Tas arī ļautu pircējam atšķirt vietējos produktus no citu valstu produktiem, kuri tiek veidoti pēc līdzīga dizaina.
Lai grozījumi stātos spēkā, tie Saeimai jāatbalsta vēl galīgajā lasījumā.