DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Latvijas Bankas ekonomisti atsāk vieslekcijas augstskolās  

Latvijas Bankas ekonomisti un eksperti pēc neliela pārtraukuma atsāk vieslekcijas augstskolās Rīgā un Latvijas reģionos, skaidrojot aktuālos ekonomikas un finanšu politikas un teorijas jautājumus un veidojot diskusijas par tiem.  

Šādu iespēju Latvijas Banka piedāvā jau desmito mācību gadu. Vieslekciju cikls tika uzsākts 2014./2015. mācību gadā. Kopumā šo gadu laikā noticis vairāk nekā 200 lekciju, kuras apmeklējuši aptuveni 8000 klausītāju.  

Latvijas Bankas mērķis ir palīdzēt augstskolu studentiem ekonomikas un uzņēmējdarbības studijās sasaistīt teoriju ar aktuālajām ekonomiskajām un finanšu norisēm Latvijā, Eiropā un pasaulē. Šādu kompleksu pieeju atbalsta un veicina augstskolu mācībspēki un savās anketās pozitīvi novērtē un gaida Latvijas Bankas ekonomistu vieslekcijas apmeklējušie studenti – vairāk nekā 98 % to dalībnieku, viņu vidū arī ekonomikas mācībspēki, lekcijas novērtējuši kā labas un ļoti lietderīgas.  

Jau tradicionāli studentiem tiks piedāvātas lekcijas par norisēm Latvijas tautsaimniecībā un eirozonas monetārās politikas reakciju uz inflāciju, kā arī globālās tautsaimniecības tendencēm.  

Pavasara semestra lekciju klāstā iekļautas arī lekcijas par ilgtspējīgas ekonomiskās attīstības tendencēm, mūsdienīgiem maksājumiem, ekonomikas digitalizāciju un finanšu tehnoloģiju (fintech) jomu. Piedāvāsim arī lekcijas par pensiju otro līmeni un vērtspapīriem. 

Lektori ir vadošie Latvijas Bankas ekonomisti Agnese Puķe, Daina Paula, Anete Kravinska, Klāvs Zutis, Anete Migale, Dans Štaermans un Matīss Mirošņikovs, kā arī finanšu statistiķis Ivars Avotiņš, maksājumu un finanšu tirgus analītiķi Edīte Grīnvalde un Reinis Vecbaštiks un finanšu tehnoloģiju uzraudzības pārvaldes vadītāja Marine Krasovska. 

Ieinteresētās augstskolas lekcijām var pieteikties Latvijas Bankā. Sīkāka informācija par lekcijām un prezentācijas pieejamas Latvijas Bankas makroekonomiskās analīzes portālā – Vieslekcijas augstskolās | Makroekonomika 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI