DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Hospiss LV uzsāk brīvprātīgo kustību Vidzemes slimnīcā

Parakstot svinīgo sadarbības līgumu un organizējot projektu “Svētku galds”, 28. februārī organizācija “Hospiss LV” un Vidzemes slimnīca, uzsāka brīvprātīgā darba projektu Hronisko pacientu aprūpes nodaļā. “Hospiss LV” šis ir pirmais sadarbības projekts, kas tiek īstenots ārpus Rīgas reģiona slimnīcām.

Labdarības organizācija “Hospiss LV”, kas iestājas par cieņpilnu attieksmi pret cilvēku līdz pēdējam elpas vilcienam un līdz šim aktīvi darbojās tikai Rīgā, paplašina savas darbības robežas, un ar savu labdarības projektu “Svētku galds” devās uz Vidzemes slimnīcu, lai uzsāktu aktīvu un ilglaicīgu sadarbību. 28. februārī “Hospiss LV” pārstāvji tikās ar pirmajiem brīvprātīgajiem, kas ir izrādījuši iniciatīvu un interesi darboties tieši Vidzemes slimnīcā.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs uzsver: ”Katrs projekts, ar kura palīdzību mēs varam uzlabot savu pacientu emocionālo stāvokli un labsajūtu ir atbalstāms. Mēs esam pagodināti, ka esam pirmie, kas uzsāk sadarbību ar “Hospiss LV” ārpus Rīgas robežām. Mērķis, protams, ir īstenot kvalitatīvu un profesionālu sadarbību, lai tas būtu atbalsts gan pacientiem, gan personālam, jo dažreiz tieši emocionālā līdzdalība ir svarīgāka ārstniecības procesā kā fiziskā.”

"Brīvprātīgā darbs nav iegriba, pēkšņi radies impulss izdarīt kaut ko labu. Šis darbs ir apsolījums un apņemšanās, pat pienākums. Pienākums pret vistrauslākajiem cilvēkiem, pret tiem, kam nevar pateikt, ka atnākšu citu dienu, reizi vai mēnesi. Hospiss pacienta tad var arī vairs nebūt. Brīvprātīgais ir apbrīnojams cilvēks savas nesavtības un sirds plašuma dēļ," stāsta “Hospiss LV” valdes locekle Ilze Zosule.

Pirmajā sadarbības dienā, organizācijas “Hospiss LV” apmācītie brīvprātīgie īstenoja projektu “Svētku galds” Vidzemes slimnīcas Hronisko pacientu aprūpes nodaļā. “Svētku galda” ietvaros brīvprātīgie ar svētku galda “ratiņiem” devās uz nodaļu un iepriecināja tur esošos pacientus ar dažādiem našķiem. “Hospiss LV” cienasts noteikti atšķīrās no ierastā slimnīcas ēdiena un patiešām bija kā svētku galds! Projekta “Svētku galds” pacientu pieredzes stāsti liecina, ka, pat vairāk nekā gardumi, viņu sirdis silda un aizkustina izrādītā uzmanība un klātbūtne. Šo atbalstu novērtē ne tikai paši pacienti, bet arī viņu ģimenes, kuriem tuvinieka labsajūta un prieks ir galvenais. Svarīgākais, ko brīvprātīgie nodrošina, ir – uzklausīt, būt līdzās, nesteigties.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI