Stradiņa slimnīcas Zinātniskais institūts un Latvijas Universitāte sadarbībā ar Latvijas izcelsmes digitālās veselības jaunuzņēmumu SIA Longenesis izveidojuši digitālu veselībpratības platformu, sadarbojoties multidisciplinārai speciālistu komandai: pētniekiem, ārstiem, juristiem, IT speciālistiem un citiem veselības aprūpes ekspertiem, lai nodrošinātu vispusīgu, kvalitatīvu un drošu atbalstu tās lietotājiem.
Projekta komanda aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties iniciatīvā, izmantojot saiti www.dzivoveseligi.lv vai arī noskenējot QR kodu:
Platformas galvenās iespējas:
- Dzīvesveida novērtēšana: Lietotāji varēs uzzināt, kā viņu ikdienas paradumi ietekmē veselību.
- Personalizēti ieteikumi: Platforma piedāvās individuāli pielāgotas rekomendācijas dzīvesveida korekcijai un uzlabošanai.
- Veselības novērošana: Dalībniekiem būs iespēja sekot savam veselības stāvoklim un dzīvesveidam, iesaistoties ilgtermiņa pētījumā; ekspertu atbalsts – rekomendācijas tiek radītas, iesaistot dažādu jomu ekspertus (miega, uztura, fizisko aktivitāšu un citu jomu speciālistus); dalībniekiem tiks piedāvāti ieteikumi vērsties pie atbilstošiem speciālistiem.
- Vienā no anketām iniciatīvas dalībniekiem būs iespēja uzrakstīt arī savus komentārus par platformu un ieteikumus uzlabojumiem.
Šī platforma no citām līdzīgām platformām pasaulē atšķirsies ar to, ka tā būs pieejama par brīvu un tā sniegts personalizētas rekomendācijas un pārskatus dzīvesveida monitorēšanai un uzlabošanai latviešu valodā.
Projekta komanda aicina institūcijas, radio stacijas, veikalus, kafejnīcas un citus sadarbības partnerus palīdzēt izplatīt informāciju par iniciatīvu, lai kopīgi veicinātu Latvijas iedzīvotāju veselībpratību un uzlabotu dzīvesveida paradumus!
Iniciatīva tiek veidota pētījuma ietvaros. Pētījumu finansē Latvijas Zinātnes padome, valsts pētījumu programmas "Sabiedrības veselība" projekta “Latvijas iedzīvotāju veselībpratības novērtēšana un pilnveidošana: uz populāciju orientētās informatīvas izglītošanas platformas izstrāde un validācija dzīvesveida saistīto risku izpētei un uzraudzībai” ietvaros. Projekta numurs: VPP-VM-Sabiedrības_Veselība-2023/1-0003.