DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Dabas muzejā sestdien notiks Ģimenes diena par minerāliem

­­­Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 24. februārī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Minerāli mājās”. Tajā varēs uzzināt, kāda ir minerālu nozīme mūsu ikdienā, kā tie palīdz veselības uzturēšanā un kurus minerālus izmanto dažādu sadzīves priekšmetu izgatavošanā.

Dabā sastopamajiem minerāliem ir liela vērtība cilvēka dzīvē. Daudzi no tiem nodrošina ikdienas uzturvielas, kas organismam nepieciešamas, lai tas funkcionētu. Minerālus izmanto, lai izgatavotu rotas vai sadzīves priekšmetus, kas atrodami mūsu mājās. Ģimenes dienas dalībnieki, ierodoties muzejā, saņems īpašu uzdevumu grāmatiņu, ko aizpildīt palīdzēs Dabas muzeja Ģeoloģijas nodaļas vadītāja, mineraloģe Sanita Lielbārde, ģeoloģijas speciāliste Līga Paparde, kā arī muzeja pedagogi. Atbildes varēs atrast ekspozīcijās „Mineraloģija” un „Latvijas ģeoloģija”. Ikvienam būs iespēja izgatavot arī savu radošo darbu, ko pēc tam paņemt līdzi uz mājām.

Ģimenes diena Dabas muzejā notiek mēneša pēdējā sestdienā, un katru reizi tā veltīta kādam aktuālam dabas tematam. Pasākums paredzēts ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem.

Pasākumā ģimenes var piedalīties jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšanai nepieciešamas aptuveni 40–60 minūtes. Maksa par pasākumu: muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete (3,00 € ģimenei). Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Plašāka informācija par Ģimenes dienu „Minerāli mājās” un citām norisēm: www.dabasmuzejs.gov.lv.

Laipni aicināti Latvijas Nacionālajā dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI