Saslimšana ar Covid-19 vīrusu apstiprināta arī Latvijas Nacionālā dabas muzeja tehnisko darbinieku vidū un ar nožēlu informējam, ka 23. oktobra rīts muzejā iesākās ar…
Septembra ģimenes diena notiks sestdien, 26. septembrī, un veltīta sēņu tēmai – mazie dabas pētnieki aplūkos ekspozīciju „Latvijas augi un sēnes” un kopā ar…
No 9. līdz 13. septembrim aicinām apmeklēt tradicionālo rudens izstādi „Sēņu dienas 2020” Latvijas Nacionālajā dabas muzejā. Izstādes veidotāji katru dienu nodrošinās…
Latvijas Dabas muzejā no 19. līdz 23. augustam norisināsies tradicionālā tomātu izstāde. Tajā vienkopus varēs apskatīt vairāk nekā 400 dažādas tomātu šķirnes.…
No 12. līdz 16. augustam Latvijas Dabas muzejā norisināsies izstāde „Gladiolas 2020”. Tajā būs apskatāmas vairāk nekā 100 ziedu šķirnes un to hibrīdi visās…
Latvijas Dabas muzejā trīs dienas, no 30. jūlija līdz 1. augustam, norisināsies SIA „Hedera Pluss” un Latvijas dienliliju kolekcionāru organizētā dienziežu izstāde,…
Pirmo reizi Latvijas Dabas muzejā būs skatāma Laines Kainaizes un Guntas Brakovskas gleznu izstāde „Koki. Dižkoki.”. Izstāde būs atvērta no 22. jūlija līdz 16. augustam,…
Lavijas Dabas muzejā no 2020. gada 15. līdz 19. jūlijam norisināsies gadskārtējā rožu izstāde, kas veidota sadarbībā ar stādaudzētavu „Latroze”. Šogad šī…
No 20. maija apmeklētājiem atvērts arī Latvijas Dabas muzejs. Skatāmas muzeja ekspozīcijas un divas izstādes – mākslinieces Ievas Jaundālderes personālizstāde „Lidojums”,…
Latvijas Dabas muzeja 175. jubilejas gadā jauku dāvanu sagādājis muzeja entomologs Uģis Piterāns. Pateicoties pētnieka mērķtiecībai un nerimstošai interesei par kukaiņiem,…
Ar prieku paziņojam, ka izsludināts iemīļotais fotokonkurss „Mans putns 2020”. Putnu dienas šogad noris klusāk kā parasti, tomēr aicinām fotogrāfus-amatierus…
Jau iepriekš zinots, ka aprīlī pie lasītājiem nonāks „Lielā Latvijas sēņu grāmata”, kuras autores ir Latvijas Dabas muzeja mikoloģes Inita Dāniele un Diāna…
Pavasara brīvlaikā, no 16. līdz 22. martam, aicinām lietderīgi pavadīt brīvās dienas un iepazīt Latvijas un pasaules dabas brīnumus Dabas muzejā, piedaloties dažādās aktivitātes…
Pavasarī aicinām uz Latvijas Dabas muzeju, kur no 12. marta atvērta atjaunotā ekspozīcija „Latvijas putni” un līdz 19. aprīlim iespējams atbalstīt ievērojamā ornitologa…
Plašsaziņas līdzekļos izskanējusi ziņa par nīlzirgiem, kas, lai arī savvaļā sastopami tikai Āfrikā, labvēlīgu klimatisko apstākļu rezultātā iedzīvojušies…
Drīzumā pie lasītājiem nonāks sen lolotā „Lielā Latvijas sēņu grāmata”, kas būs vērienīgākais izdevums par sēnēm latviešu valodā. Grāmatas autores ir…
Latvijas Dabas muzeja ekspozīcijā „Mineraloģija” pēc rekonstrukcijas atvērta sadaļa „Luminiscence”, kurā skatītāji var vērot, kā, mainoties ultravioletās…
Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko saņēmis šogad pirmo informāciju par ziemeļu gulbjiem, kas atgriezušies no ziemošanas teritorijām Vācijā.
Kā tas var būt, ka bebrs dzīvo ūdenī, bet neēd zivis? Kāpēc viņa zobi ir oranži, kažoks biezs un mīksts, bet aste – plika un plakana? Kā viņš zem ūdens neapmaldās?…
Ceturtdien, 9. janvārī, Latvijas Dabas muzejā, piedaloties Dabas aizsardzības pārvaldes vecākajam ekspertam Vilnim Skujam, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava”…