DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. februārī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

“Rīgas meži” atsāks ainaviski vērtīgu meža teritoriju veidošanu un meža kopšanu pie Baltezera, Juglas mežniecībā

Februāra vidū SIA “Rīgas meži” atsāks veidot ainaviski vērtīgas jeb rekreācijas teritorijas un meža kopšanu starp Baltezera ciemu un dzelzceļa līniju “Rīgas–Lugaži–Valsts robeža” (Ropažu novads, Juglas mežniecība, Krievupes apgaita, daļa 209. kvartāla).

Ainaviski vērtīgo teritoriju veidošana un meža kopšana notiks mežistrādes darbu ietvaros, atbilstoši Rīgas pašvaldības apstiprinātajam “Meža apsaimniekošanas plānam”, kā arī meža ainavu ekoloģiskajam plānam un teritorijas dizaina plānam.

  • Darbu mērķi: meža ainavas veidošana un meža kopšana, dabas vērtību saglabāšana, rekreācijas iespēju attīstība, mežaudzes pēctecīgas atjaunošanas nodrošināšana.
  • Plānotais darbu laiks: 2024. gada februāra vidus – 2024. gada rudens  (atkarībā no laikapstākļiem).
  • Darbu platība: 16,5 ha.

Darbu laikā lūgums būt piesardzīgiem, netuvoties teritorijai un tehnikai!

Pirms darbu veikšanas, 2022. gada sākumā tieši šai teritorijai izveidots mežaudzes funkcionālais zonējums, kas ietver ainaviski vērtīgās jeb rekreācijas teritorijas. Šajā zonējumā izcelti ainavu elementi, kā arī ņemtas vērā meža vērtības un rekreācijas iespējas.

Šīs mežaudzes daļā darbi jau veikti 2022. gada pirmajā pusē (tuvāk Priedkalnei).

Pirms mežizstrādes darbu atsākšanas “Rīgas meži” iepazīstina ar mežaudzes funkcionālo zonējumu un ar plānotajiem darbiem:

  • Ainaviski vērtīgā jeb rekreācijas teritorija: darbu mērķis ir uzlabot atpūtas iespējas iedzīvotājiem, kā arī nodrošināt meža masīvam raksturīgās priedes, kā galvenā koka saglabāšanu un attīstību. Šajās vietās tiks saudzētas vecākās priedes un radīti labvēlīgāki apstākļi jaunajām priedēm, kā arī tiks saglabāti koki ar putnu ligzdām un dobumiem.

Ainaviskās teritorijas tiks veidotas, lai mazinātu koku konkurenci un palielinātu audzes noturību pret vēju un sniegu.

Šīs teritorijas ir nozīmīgas no cita meža nekoksnes vērtības viedokļa, jo te ir iedzīvotāju iecienītas sēņošanas, ogošanas un brīvā laika pavadīšanas vietas.

Veicot saudzīgākus mežistrādes darbus, pamežā tiks saglabāti kadiķi, mežābeles, paaugas ozoli, egles, priedes un otrā stāva egles. Savukārt vietās, kur tiks veikti citi darbi, paredzēts izcirst priežu mežam neraksturīgos un traucējošos (invazīvos) krūmus un kokus – kļavu, bērzu un vārpaino korinti.

  • Darbu veids: izlases cirte. To veic, lai nodrošinātu labākus augšanas apstākļus, vairāk gaismu jaunajiem kokiem un veicinātu meža dabīgu atjaunošanos. Daļā teritorijas mežaudze tiks vienmērīgi izretināta, t.sk. tiks izveidoti seši līdz 0,2 ha lieli atvērumi. Tajos izcirtīs neatbilstošos kokus un krūmus, tādējādi veicinot mežaudzes atjaunošanos.
  • Darbu secība: meža ceļu sagatavošana transporta vajadzībām, pameža tīrīšana, koku ciršana, kokmateriālu izvešana, daļēja zaru savākšana un izvešana, ceļu infrastruktūras sakārtošana.

Darbi var notikt vienlaikus vai neatbilstošu laikapstākļu dēļ var tikt uz laiku apturēti.

#BaltezeraMežaKopšana #KrievupesApgaita #JuglasMežniecība

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI