DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aptur vīrieti, kurš ar automašīnu “Lexus” Priekulē bēg no Valsts policijas

Vakar Valsts policijas amatpersonas Dienvidkurzemes novadā, Priekulē fiksēja automašīnu “Lexus”, kura vadītājs pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu par 29 kilometriem stundā. Vīrietis nepildīja arī policijas darbinieku likumīgās prasības transportlīdzekli apturēt un uzsāka bēgšanu, līdz bija spiests apstāties. Pret vīrieti uzsākti divi administratīvo pārkāpumu procesi.

Vakar ap pulksten 14.00 Valsts policijas amatpersonas, patrulējot Priekulē, fiksēja transportlīdzekli ”Lexus”, kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 50 kilometri stundā, pārvietojās ar ātrumu 79 kilometri stundā. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtība policija biroja Resursu un krīzes vadības nodaļas amatpersona dienesta transportlīdzeklim ieslēdza skaņas un gaismas signālos, norādot, lai automašīna apstājas, taču tās vadītājs uzsāka bēgšanu Priekulē, pa Galveno ielu.

Vīrietis nereaģēja uz policijas darbinieka vairākkārtējām prasībām apturēt automašīnu, veica nogriešanās manevrus un turpināja bēgšanu pa daudzdzīvokļu namu pagalmiem, līdz bija spiests apturēt transportlīdzekli stāvvietā. Citi pārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam netika konstatēti.

Pret vīrieti uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu).

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 80 eiro apmērā un par bēgšanu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 1200 līdz 2000 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI