DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Noteikti konkursa “Gada balva sociālajā darbā 2023” uzvarētāji

Konkursa “Gada balva sociālajā darbā 2023” ietvaros Labklājības ministrijas izveidota žūrijas komisija izvērtēja saņemtos pieteikumus konkursa nominācijām un labākos no pretendentiem izvirzīja tālākai iedzīvotāju balsošanai, kas tika organizēta šī gada janvārī. Par katru pretendentu žūrijas komisijas balsojums veidoja 80% no kopējā punktu skaita un iedzīvotāju balsojums 20% no kopējā punktu skaita. Konkursa balvu saņems viens uzvarētājs ar visaugstāko punktu skaitu katrā no nominācijām.

Labklājības ministrs Uldis Augulis uzsver, ka “sociālā darbinieka ieguldījums bieži paliek nepamanīts vai nenovērtēts, kaut gan sniegtais atbalsts dažādās dzīves grūtībās nonākušiem cilvēkiem daudzkārt ir izšķirošs, lai dzīves  krustcelēs apjucis cilvēks atrastu pareizo ceļu uz pilnvērtīgu dzīvi un sāktu patstāvīgi risināt savas problēmas. Sociāla darba kvalitāte un sniegtie pakalpojumi liecina par sabiedrības briedumu, uzņemoties atbildību par neaizsargātākajām sabiedrības grupām. Tāpēc esmu lepns, ka jau vienpadsmito reizi novērtējam un izsakām atzinību labākajiem un iedvesmojošākajiem sociāla darba veicējiem.”

Nominācijā “Labākais sociālais darbinieks sociālajā dienestā 2023” žūrijas komisijas un iedzīvotāju balsojuma kopvērtējumā visaugstāko novērtējumu  ir saņēmusi Vita Redenka, Rīgas Sociālā dienesta sociālā darbiniece darbā ar ģimenēm un bērniem un pilngadīgām personām.

Nominācijā “Labākais sociālais darbinieks publiskajā sektorā 2023” visaugstāko novērtējumu  ir saņēmusi Rita Rubene, VSIA “Slimnīca “Ģintermuiža”” Ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas sociālā darbiniece.

Nominācijā “Labākais sociālais darbinieks NVO un privātajā sektorā 2023” visaugstāko novērtējumu ir saņēmusi Dace Ikauniece, nodibinājuma “Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”” sociālā darbiniece.

Nominācijā “Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2023” visaugstāko novērtējumu ir saņēmusi Gita Aizpure, Jelgavas novada Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “LAIPA” vadītāja.

Saskaņā ar konkursa nolikumu atbilstoši žūrijas lēmumam balvu nominācijā “Žūrijas speciālā balva sociālajā darbā 2023” saņems Inga Siliņa, Saldus novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” sociālā darbiniece un Kaspars Jasinkevičs, Rīgas Bērnu, jauniešu un ģimeņu sociālā atbalsta centra direktors.

Konkursa uzvarētāju apbalvošanas pasākums notiks 27. martā.

Konkurss tika rīkots jau vienpadsmito gadu,  tā mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē. Šādi tiek pagodināti visprofesionālākie un atsaucīgākie sociālie darbinieki, popularizēta un veicināta sociālā darba attīstība, kā arī celts profesijas prestižs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI