DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. februārī, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Stradiņa slimnīca atkārtoti norāda: “Velve” savu iespēju uzbūvēt jauno korpusu diemžēl izniekoja, atlicis nodot būvobjektu

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (Stradiņa slimnīca) atkārtoti norāda, ka ar būvnieku SIA “Velve” noslēgtā līguma par slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvdarbu veikšanu uzteikums ir pilnībā tiesisks. Līguma laušana ir pacientu, ārstniecības personāla un valsts drošības interesēs, lai iespējami ātri tiktu atrasts jauns būvnieks, ar kuru tiktu noslēgts jauns līgums un noteikti precīzi termiņi slimnīcas jaunā korpusa pabeigšanai. Līguma darbības periodā pēc būvnieka lūguma līgums grozīts piecas reizes, pagarināts trīs reizes, bet 2024.gada janvārī būvnieks pieprasījis pagarinājumu vēl par 17 mēnešiem. No 2024.gada 13.februāra līgums tiek lauzts, un 20.februārī būvniekam jānodod būvobjekts Stradiņa slimnīcai.

Līgums starp Stradiņa slimnīcu un SIA “Velve” tika noslēgts 2020.gada 27.augustā, un tajā paredzētais darbu izpildes termiņš bija 30 mēnešu – jauno slimnīcas korpusu būvniekam vajadzēja pabeigt 2023.gada pavasarī. Līguma laikā pēc SIA “Velve” ierosinājuma tā nosacījumi tika mainīti kopumā piecas reizes, bet darbu izpildes termiņi pagarināti trīs reizes, par 16 miljoniem eiro palielinot arī līgumcenu. Rezultātā šo gadu laikā izbūvēti vien nepilni 60% paredzētā būvapjoma, no kuriem daļa nav nodoti pasūtītājam, kopumā neapgūstot 26 miljonus Eiropas Savienības finansējuma.

Saskaņā ar pēdējo vienošanos būvniekam jauno slimnīcas ēku vajadzēja pabeigt līdz 2024. gada 1. jūnijam. Savukārt 2024. gada janvāra sākumā SIA “Velve” lūdza atkārtoti pagarināt līguma izpildes termiņu, norādot, ka jaunais iespējamais darbu pabeigšanas laiks varētu būt vēl pēc 17 mēnešiem, tātad 2025. gada vasarā, kas ir aptuveni gads pēc jau šobrīd vairākkārt pagarinātā termiņa.

Būvnieks SIS “Velve” tātad pats ir paziņojis par savu nespēju izpildīt līgumsaistības un pabeigt būvdarbus. Šādos apstākļos Stradiņa slimnīcas interešu aizstāvības nodrošināšanai nav citu tiesisko līdzekļu, kā vien nekavējoties pārņemt objektu un nodot to citam būvniekam. Slimnīcai nerīkojoties, turpinās pieaugt būvnieka nodarītie zaudējumi, kas vairs nekādi nav pieļaujams.

“Stradiņa slimnīca atkārtoti uzsver, ka būvniekam SIA “Velve” nosūtītais paziņojums par slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvdarbu veikšanas būvniecības līguma laušanu ir tiesisks un pilnībā atbilstošs līgumam. SIA “Velve” savu iespēju uzbūvēt jauno slimnīcas korpusu diemžēl izniekoja, nodarot kaitējumu pacientiem, slimnīcai un visai Latvijas sabiedrībai, un vienīgais, ko tagad sagaidām, ir būvobjekta ātra un konstruktīva nodošana slimnīcai, lai samazinātu turpmākos zaudējumus. Līguma laušana ir pacientu, ārstniecības personāla un valsts drošības interesēs, lai iespējami ātri tiktu atrasts jauns būvnieks, ar kuru tiktu noslēgts jauns līgums par iespējami ātru slimnīcas jaunā korpusa pabeigšanu,” uzsver Stradiņa slimnīcas pagaidu valdes priekšsēdētājs Lauris Vidzis. Viņš arī norāda, ka būvnieks, publiski paužot faktu, ka nākamajam būvniecības posmam nepieciešamie materiāli un medicīnas iekārtas jau ir pasūtītas un tādēļ nebūtu godīgi lauzt līgumu, aizmirst pieminēt kādu būtisku apstākli – pēc līguma laušanas visas materiālvērtības paliek pasūtītāja īpašumā, jo pasūtītājs par tām jau ir samaksājis.

Līgums ar SIA “Velve” juridiski ir spēkā līdz 2024.gada 13.februārim. Līdz 2024.gada 20.februārim SIA “Velve” ir jānodod būvobjekts slimnīcai. Slimnīca uzsver, ka šajā procesā rīkojas precīzi atbilstoši līgumā un likumā noteiktajam, vienlaikus izmantojot visus līgumā un likumā paredzētos mehānismus savu tiesību un tiesisko interešu aizsardzībai. Visus zaudējumus, kas radīsies SIA “Velve” turpmākas pretdarbības gadījumā, tiks pieprasīts atlīdzināt.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI