DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Palielināts finansiālais atbalsts bērna uzraudzības pakalpojuma sniedzējam

Lai atbalstītu Valmieras novada ģimenes, kuru bērni gaida rindā uz vietu Valmieras novada pašvaldības bērnudārzā, ir palielināts ikmēneša finansējums bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem – sertificētām auklēm, kas reģistrētas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

31. janvārī Valmieras novada pašvaldības domes sēdē apstiprināts finansējuma apmērs 2024. gadā – 287,57 eiro mēnesī vienam bērnam.

Pašvaldības finansējums ir paredzēts uzraudzības pakalpojuma nodrošināšanai bērnam no pusotra gada vecuma, ja viņš ir reģistrēts uzņemšanai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, bet šo vietu pašvaldība viņam vēl nevar nodrošināt. Lai saņemtu pašvaldības atbalstu, bērna un vismaz viena no bērna likumisko pārstāvju dzīvesvietai ir jābūt deklarētai Valmieras novadā. Kā arī bērna likumiskajam pārstāvim ir jābūt noslēgtam līgumam ar aukli atbilstoši Ministru kabineta noteikumos noteiktajām prasībām, un izvēlētais bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējs nav bērna likumiskais pārstāvis.

Atbalsts tiek piešķirts par pilna laika (ne mazāk kā 40 stundas nedēļā) bērnu uzraudzības pakalpojuma sniegšanu bērna dzīvesvietā vai citā piemērotā vietā Valmieras novadā, taču tas nav paredzēts ēdināšanas izdevumu segšanai. Pašvaldības līdzfinansējuma izmaksu pārtrauc, kad bērns ir uzņemts pašvaldības bērnudārzā, kura rindā reģistrēts. Līdzfinansējuma izmaksu nepārtrauc, ja, pamatojoties uz ārsta atzinumu, bērns nevar apmeklēt izglītības iestādi adaptācijas grūtību vai veselības stāvokļa dēļ.

Lai saņemtu atbalstu, auklei jāiesniedz pašvaldībā iesniegums, kam pievienota līguma, kas noslēgts ar bērna likumisko pārstāvi par aukles pakalpojumiem, kopija.

Valmieras novada pašvaldības dibinātās pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādes, kur īsteno pirmsskolas izglītības programmu, apmeklē 2862 bērni (2023. gada 1.septembra dati). Valmieras novadā notiek mērķtiecīgs darbs, lai pirmsskolas izglītības iestādēs nebūtu rindas. 2023. gada augusta beigās pēc pārbūves tika atklāta Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Varavīksne”, radot 108 jaunas vietas, lai nodrošinātu pirmsskolas izglītības pieejamību bērniem, kuru vecāki dzīvo vai strādā Valmierā. Savukārt Strenču pirmsskolas izglītības iestāde “Minkāns” Strenču pamatskolas programmu realizācijas vietā Sedā septembra vidū atvērta papildus viena grupa. Valmieras novada pašvaldība meklē iespējas arī citu jau esošu pirmsskolas izglītības iestāžu paplašināšanai un jaunu izveidei Valmierā un novadā.

Atgādinām, ka Valmieras novada pašvaldība sniedz arī finansiālu atbalstu iedzīvotājiem, kuru bērni apmeklē privātās izglītības iestādēs Valmieras novadā, tajā skaitā izglītības iestādes, kur īsteno pirmsskolas izglītības programmu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI