DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. janvārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valdība apstiprina vēlēšanu norisei nepieciešamā digitālā nodrošinājuma attīstības plānu

FOTO: Freepik

Šodien, 30.janvārī, Ministru kabinets izskatīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) un Centrālās vēlēšanas komisijas (CVK) kopīgi sagatavoto informatīvo ziņojumu par vēlēšanu procesu nodrošināšanai nepieciešamo informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, resursu apjomu un ilgtermiņa vīziju. Iestādes plāno virzīties uz vienotas digitālās vēlēšanu platformas izveidi.

Izskatītais ziņojums definē vidēja termiņa vīziju un satur informāciju par nepieciešamajām investīcijām un to avotiem vēlēšanu procesa IKT atbalsta nodrošināšanai. Tā izstrādes procesā ir veikta visaptveroša situācijas analīze.

Lai stiprinātu vēlēšanu procesa nodrošināšanas kapacitāti, VRAA būs CVK partneris informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nodrošinājumā un atbalsta sniegšanā.

Vienotu vēlēšanu atbalsta platformu plānots attīstīt pakāpeniski līdz 2029. gadam, kas rezultātā nodrošinās visu līmeņu vēlēšanu procesus, kā arī balsošanas funkcijas ieviešana pašvaldību referendumos.

Platformas izveidi paredzēts finansēt no Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda un Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI