OECD pārstāvēja Luiz de Mello, Politikas studiju nodaļas direktors, Robert Grundke, Vecākais ekonomists, Enes Sunel, Ekonomists un Skaidrīte Rancāne-Slavinska, Ekonomikas padomniece, Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība OECD un UNESCO.
Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis: OECD pārskats var veicināt investīciju piesaisti Latvijai klimata un enerģētikas jomā. Starptautiskie investori pievērš lielu uzmanību OECD ziņojumu saturam, tādēļ ir būtiski, lai šie ziņojumi iespējami pilnvērtīgi atspoguļotu Latvijas situāciju un vajadzības. Līdz ar to atvērtajā diskusijā aicināju OECD pārstāvjus sniegt plašāku ieskatu sagatavotajās rekomendācijās, kā arī sniedzu pamatotu viedokli par enerģētikas un klimata nozares aktualitātēm, izaicinājumiem un arīdzan ietekmējošajiem faktoriem. Turklāt jānorāda, ka tas ir arī dokuments, kas valsts pārvaldei sniedz nozīmīgas rekomendācijas politikas un normatīvo dokumentu attīstīšanai.”
Tikšanās laikā tika diskutēts arī par transporta nozarē radītajām SEG, par dzīvojamo māju renovāciju jeb siltināšanu emisiju samazināšanai, ko rada siltumenerģijas patēriņš, kā arī par elektroenerģijas cenām un citiem klimata nozarei būtiskiem tematiem. Tāpat aizvadīta diskusija par saules paneļu uzstādīšanas popularitātes pieaugumu Latvijā un starptautiskā mērogā līdz ar elektroenerģijas cenu pieaugumu pasaulē.
Ne mazāk svarīgi – no KEM puses tika uzsvērta nozaru līdzatbildība siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanā un tas, cik būtiski ir ministrijām sadarboties jautājumos, kas vieno vairākas nozares. Piemēram, dzīvojamo māju renovācijas jeb siltināšanas jautājumos, siltumenerģijas jautājumos, lauksaimniecības, mežsaimniecības, bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas un citos jautājumos. Tāpat diskusijas laikā tika uzvērsts jautājums par vēja parku projektu īstenošanu, vēja parku nākotni Latvijā un par izaicinājumiem atjaunīgās enerģijas ražošanas jaudu palielināšanā.
KEM vērš uzmanību, ka OECD politiskās misijas mērķis, tiekoties ar klimata un enerģētikas ministru Kasparu Melni, bija apspriest ar Latvijas pusi OECD Ekonomikas pārskata projektu par Latviju un plānotās rekomendācijas Latvijai, kā arī noskaidrot aktualitātes saistībā ar valdības prioritātēm, darbu un aktuālāko reformu īstenošanas progresu. 2024. gada OECD Ekonomikas pārskata par Latviju galvenā padziļinātākās izpētes tēma ir par investīciju veicināšanu Latvijas tautsaimniecības izaugsmei.