DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. janvārī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Agate Caune saņem Trīs Zvaigžņu balvu – “Gada sportiste” Latvijā 

FOTO: LOK

17. janvārī kultūras un izklaides centrā “Hanzas perons” Rīgā svinīgā Latvijas sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremonijā “Trīs Zvaigžņu balva 2023” apbalvoti aizvadītā gada sporta izcilnieki – valmieriete Agate Caune kļuvusi par nominācijas “Gada sportiste” uzvarētāju. 

Agate aizvadījusi spožu sacensību gadu – izcīnījusi uzvaru U20 Eiropas čempionātā 3000 m un 5000 m, kļuvusi par Eiropas komandu spēļu čempioni 5000 m. Ar jaunu nacionālo rekordu 3000 m skrējienā debitējusi Dimanta līgā vieglatlētikā un sasniegusi finālu pasaules čempionātā 5000 m, pārliecinoši startējot starp pasaules spēcīgākajām sportistēm. Laboti divi Latvijas pieaugušo rekordi un vairāki sev piederošie Latvijas rekordi U-20 un U-23 vecuma grupās. Agate iekļuvusi arī starp trīs finālistēm nominācijā “Eiropas uzlecošā zvaigzne 2023”.  

Izvērtējot sporta nozares sasniegumus Latvijā, kopumā “Trīs Zvaigžņu balva 2023” ceremonijā pasniegti apbalvojumi 15 nominācijās. Vairākās nominācijās izvirzīti bija arī citi mūsu novadnieki:  

  • nominācijā “Gada paralimpiskais sportists” – Agris Lasmans, kurš duetā ar Poļinu Rožkovu triumfēja pasaules čempionātā ratiņkērlingā pāriem un ieguva Latvijas vēsturē pirmo medaļu kādā no kērlinga disciplīnām. Pasaules čempionāts 2023. gada martā norisinājās Kanādas pilsētā Ričmondā. 
  • nominācijā “Gada sporta komanda” – Latvijas basketbola vīriešu izlase. Savā pirmajā Pasaules kausā Latvijas valstsvienība izcīnīja augsto piekto vietu, aiz sevis atstājot titulētās Francijas, Spānijas, Itālijas un Lietuvas izlases. Vēsturisko sasniegumu palīdzēja iegūt arī trīs mūsu novadnieki – brāļi Dairis un Dāvis Bertāni un Rolands Šmits. Visām Latvijas valstsvienības spēlēm tiešraidē uz lielā ekrāna šovasar bija iespēja sekot līdzi arī Valmieras centrā, īpaši izveidotā Basketbola fanu zonā.  

Savukārt Valmieras novada pašvaldība, Trīs Zvaigžņu balvas ieguvēja 2021. un 2022. gadā, tika atkārtoti izvirzīta nominācijā “Gada pašvaldība sportā”. Turpinot attīstīt sporta infrastruktūru un rīkojot dažāda mēroga sporta notikumus, Valmieras novadu starp pieciem nominantiem Trīs Zvaigžņu balvai izvirzīja Latvijas sporta nozares profesionāļi un sporta žurnālisti, taču uzvarētājs tika noteikts tāpat kā pagājušajā gadā, ņemot vērā trīs komponentes – tautas balsojumu, kas veido 50 % no kopējā balsojuma, akreditēto sporta žurnālistu balsojumu, kas veido 25 % no kopējā balsojuma, un 15 sportistu, kuri nebija nominēti nevienai no balvām un kuri ir Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Paralimpiskās komitejas un Latvijas Sporta federāciju padomes valžu izvirzīti, balsojums. Tādējādi kopvērtējumā par “Gada pašvaldību” sportā 2023. gadā tika atzīta Liepājas valstspilsētas pašvaldība.  

Vakara laureātiem balvās pasniedza mākslinieka Artūra Analta veidotus, piecus kilogramus smagus, apzeltītus ķieģeļus. Pēc svinīgās ceremonijas Agati Cauni ar Trīs Zvaigžņu balvas iegūšanu sveica arī Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Varam lepoties, ka mums ir tādi profesionāli un pieredzes bagāti treneri kā Raitis Ravinskis, Līga Dzene un talantīgi jaunieši kā Agate Caune, kuri ar milzīgu apņēmību un apbrīnojamām darba spējām velta neskaitāmas stundas, lai pilnveidotu prasmes un pārspētu savas robežas. Trīs Zvaigžņu balvas zelta ķieģelis simbolizē stabilu pamatu sportista sasniegumiem – lai izdodas uz tiem uzbūvēt visaugstākās virsotnes!” 

Jāpiemin, ka Agate Caune dienu iepriekš, 16. janvārī, saņēma arī Latvijas Vieglatlētikas savienības apbalvojumus nominācijās “Gada U20 vieglatlēte” un “Gada vieglatlēte” 2023. gadā, savukārt sportistes treneris Raitis Ravinskis otro gadu pēc kārtas saņēma apbalvojumu “Gada treneris” vieglatlētikā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI