DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. janvārī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

“Pastkarte no Romas” pulcē pilnas kinozāles un vairo kabatlakatu patēriņu 

Publicitātes foto

Citkārt salīdzinoši klusajā gada sākumā sevi spilgti pieteikusi jaunā Elzas Gaujas spēlfilma “Pastkarte no Romas” — divu pastnieku mīlestības stāsts ar Jāni Jarānu un Indru Burkovsku galvenajās lomās. Pirmajās izrādīšanas dienās filma pulcējusi pilnas zāles skatītāju, un daudzi atzīst, ka kinolente uzrunājusi ar plašo emociju gammu, liekot seansa laikā vairākkārt meklēt kabatlakatiņu. 

Filmas komanda — aktieri Jānis Jarāns, Indra Burkovska, režisore Elza Gauja, producenti Uģis Riekstiņš un Andris Gauja — paguvuši personiski viesoties gan virknē Rīgas kinoteātru, gan pulcēt piepildītas zāles reģionos — Talsos, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī un Valmierā. Jau pirmajās dienās filmu uz lielajiem ekrāniem noskatījušies gandrīz divarpus tūkstoši skatītāju.  

Kā stāsta filmas režisore Elza Gauja, “dzirdēju, ka pēc filmas kādai skatītājai bijusi “patīkami skumja” sajūta. Viens pāris sola braukt uz Romu sudrabkāzās. Citi prāto, ka biežāk jādzīvo šeit un tagad. Ir tādi, kas smejas, ir tādi, kas raud. Skatītāji plūst uz filmu, un pēc tās domā. Tas man sagādā milzu prieku.” 

Filmas izplatītājs, viens no producentiem un mūzikas autors Andris Gauja atzīst, ka filmas montāžas procesā vēl neesot īsti novērtējis šī stāsta emocionālo jaudu. “Man pirms filmas preses seansa ne prātā nenāca, ka Pastkarte no Romas cilvēkus spēs sajūtu līmenī tik cieši sagrābt un vēl ilgi nelaist vaļā, kā publiski izteikušies daudzi skatītāji. Visos seansos, kur tiekamies ar skatītājiem, emocijas iet pa gaisu — arī mūsu aktieriem.” 

Režisores Elzas Gaujas spēlfilma Pastkarte no Romas šobrīd tiek demonstrēta kinoteātros visā Latvijā. Patlaban plānoti seansi apmēram 100 izplatīšanas vietās, bet vietu skaits turpina palielināties. 17. janvārī 19:00 filmas komanda dosies uz Ogres Kultūras centru, 18. janvārī 19:00 uz Apollo Kino Plaza, 19. janvārī 19:00 uz Berģu Kultūras namu, 20. janvārī 13:00 uz Iļģuciema cietumu, 20. janvārī 16:30 uz Cēsu kino, 20. janvārī 17:00 uz Siguldas Kino Lora, 27. janvārī 18:00 uz Rojas Kultūras centru, 3. februārī 13:00 uz Kauguru Kultūras namu, 9. februārī 18:00 uz Jelgavas Kultūras centru, 15. februārī 18:30 uz Alūksnes kultūras centru, savukārt 18. februārī 16:00 uz Tukuma kultūras namu. 

Filmas izplatīšanu Latvijā nodrošina Riverbed Sales, Latvijas Kinematogrāfistu savienība un biedrība Kino Punkts. Filma ir nominēta nacionālajai kinobalvai Lielais Kristaps četrās kategorijās: labākā filma, labākais aktieris (Jānis Jarāns), labākā aktrise (Indra Burkovska) un labākais operators (Aleksandrs Grebņevs). 

Filma uzņemta Latvijā un Itālijā, tā veidota studijā Picture House sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un studiju Riverbed. Filmas operators ir Aleksandrs Grebņevs, scenāriju veidojušas Elizabete Lukšo-Ražinska un Elza Gauja, filmas māksliniece ir Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece – Kabish, montāžas režisors – Jurģis Ločmelis. Filmas mūzikas autors ir Andris Gauja. Filmas producenti — Uģis Riekstiņš, Elza Gauja, Andris Gauja, izpildproducente Marta Šleiere. 

Filmas finansētāji ir Valsts Kultūrkapitāla fonds, TV3 Group Latvia un Nacionālais Kino centrs. Filma tiek piedāvāta kā Go3 oriģinālsaturs. Filmu atbalsta Arkogints, Cinevera LV, SIXT, Hansa Film Services, AirBaltic, Rīgas Cirks, Merrild, Cido grupa, Amber Beverage Group, MySkin, Magnum NT, TV3, Go3, izdevniecība Rīgas Viļņi, izdevniecība Dienas Mediji, Radio SWH, ziņu aģentūra LETA, Radio Star FM, Visual Media u. c. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI