DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. janvārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

2024. gada 15. janvāris uz valsts robežas un iekšienē 

Pirmdien, 15. janvārī, Valsts robežsardzes amatpersonas nav konstatējušas cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas valsts robežu, kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti pieci cilvēki. 

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 35 likumpārkāpējus. 

Uz ārējām robežām konstatēti 16 robežpārkāpēji, tajā skaitā: 

  • Ieceļošana Latvijā liegta deviņiem ārzemniekiem

Terehovas, Grebņevas un Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Krievijas un vienam ASV pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, vienam Turcijas pilsonim, jo ārzemnieks nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi, kā arī vienam Uzbekistānas pilsonim, jo ārzemniekam liegts ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā. Vēl pieciem Moldovas pilsoņiem ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ. Personas atgrieztas uz izceļošanas valstīm. 

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti pieciem ārzemniekiem

Terehovas, Pāternieku un Lidostas “Rīga”  robežkontroles punktā konstatēti trīs Uzbekistānas, viens Tadžikistānas un viens Kirgizstānas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks, nav derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības. 

  • Izceļošana no valsts liegta vienam Latvijas pilsonim

Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens uz Londonu izceļojošs Latvijas pilsonis,  kura dokuments nav derīgs izceļošanai uz Lielbritāniju. Personai liegta izceļošana no valsts. 

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti deviņām personām – četriem Azerbaidžānas, diviem Igaunijas, vienam Krievijas, vienam Uzbekistānas un vienam Latvijas pilsonim. 

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 10 personām –  trīs Baltkrievijas, trīs Latvijas, diviem Moldovas, vienam Azerbaidžānas un vienam Vācijas pilsonim. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI