DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. janvārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

Daugavpils valstspilsētā notiks militārās mācības 

FOTO: Imants Suveizda (Zemessardzes 34. kājnieku bataljons)

13. un 14. janvārī Daugavpils valstspilsētā norisināsies Zemessardzes 3. Latgales brigādes 34. kājnieku bataljona zemessargu plānveida mācības. 

Mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot zemessargu kaujas prasmes un iemaņas Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai. 

Militārās mācības norisināsies ar Daugavpils valstspilsētu saskaņotās teritorijās. 

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai spētu operatīvi rīkoties jebkurā krīzes situācijā. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. 

Aicinām iepazīties ar informāciju par iespējām dienēt Zemessardzē tīmekļvietnes www.klustikaravirs.lv sadaļā dienests Zemessardzē. Plašāku  informāciju par dienestu var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv. 

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē! 

Iedzīvotāju ievērībai! 

Mācību laikā Daugavpils valstspilsētas teritorijā pārvietosies militārā tehnika un zemessargi ar strēlnieku ieročiem. Mācību laikā zemessargi izmantos mācību munīciju un kaujas imitācijas līdzekļus, kas rada troksni, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. 

Mācību norises vietas pēc mācībām nepieciešamības gadījumā tiks sakoptas.  

Nacionālie bruņotie spēki aicina Daugavpils valstspilsētas iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.  

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI