DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. janvārī, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Valsts policijas amatpersonas teju tūkstoš transportlīdzekļiem Kurzemē pārbauda riepu atbilstību ziemas apstākļiem

Publicitātes foto

Laika posmā no 8. līdz 10. janvārim Valsts policijas amatpersonas sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbiniekiem, veica aktīvu darbu satiksmes uzraudzības jomā. Trīs dienu garumā tika pārbaudīti riepu protektoru dziļumi teju tūkstoš transportlīdzekļiem Liepājā, Saldū, Aizputē, Kuldīgā un Ventspilī. Par dažādu noteikumu pārkāpumiem tika uzsākti 42 administratīvo pārkāpumu procesi, tostarp par drošības jostu nelietošanu un par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kura radītais trokšņa līmenis pārsniedz normatīvajos aktos noteikto. Tāpat pārbaužu laikā konstatēts, ka divi vīrieši pie stūres sēdušies reibumā.

Šā gada 8.janvārī Liepājā Valsts policija sadarbībā ar CSDD pārstāvjiem, pārbaudīja 223 transportlīdzekļus. Valsts policija uzsāka astoņus administratīvo pārkāpumu procesus. Tajā pašā dienā Saldū pārbaudīti 170 transportlīdzekļi, septiņos gadījumos konstatēti pārkāpumi un uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi. Savukārt CSDD darbinieki Saldū četrām automašīnām noņēma tehniskās apskates uzlīmes, savukārt vienai – reģistrācijas numura zīmi, taču 13 automašīnu vadītāji, kuru transportlīdzekļu riepu protektoru dziļumi ir atbilstoši minimālajai robežai (4 – 5 mm) pabrīdināti, lai paseko līdzi riepu protektoru dziļumam. Liepājā apskates noņemtas septiņām automašīnām, reģistrācijas numuri – nevienai, savukārt astoņi autovadītāji pabrīdināti, lai pievērš uzmanību riepu protektoru dziļumam.

9.janvārī Aizputē pārbaudīti 140 transportlīdzekļi, apskates noņemtas sešiem, reģistrācijas numuri – diviem transportlīdzekļiem, savukārt pabrīdināti par riepu protektoriem – 13 vadītāji. Savukārt administratīvo pārkāpumu procesi uzsākti pret 10 transportlīdzekļu vadītājiem. Tāpat 9.janvārī pārbaudes laikā Kuldīgā pārbaudīti 228 transportlīdzekļi, apskates noņemtas pieciem, numuri – vienam un pabrīdināti 25 vadītāji. Savukārt administratīvo pārkāpumu procesi uzsākti septiņos gadījumos.

10.janvārī Ventspilī pārbaudīti 223 transportlīdzekļi, apskates noņemtas astoņiem, numuri – nevienam. Brīdināti 28 transportlīdzekļu vadītāji, savukārt administratīvo pārkāpumu procesi uzsākti 10 gadījumos.

Pārbaužu laikā tika konstatēti arī šoferi, kuri pie stūres sēdušies alkoholisko dzērienu ietekmē.

9.janvārī Aizputē riepu protektoru dziļums pārbaudīts transportlīdzeklim “Volkswagen Passat”, konstatējot neatbilstību normatīvo aktu prasībām. Transportlīdzeklim nebija veikta valsts tehniskā apskate un transportlīdzekļa priekšējās ass kreisās riepas protektora dziļums bija 3,30 mm, bet labās riepas protektora dziļums – 2,99 mm. Pārbaudes laikā konstatēts, ka transportlīdzekļa vadītājs ne vien nav nodrošinājis riepu atbilstību ziemas apstākļiem, bet arī sēdies pie stūres alkohola reibumā. Viņa izelpā konstatētas 1,05 promiles alkohola. Kā arī viņam nav deklarēta dzīvesvietas adrese.

Valsts policijā pret šo vīrieti uzsākti četri administratīvo pārkāpumu procesi – par dzīvesvietas nedeklarēšanu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate un par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē.

Arī Ventspilī, Kustes dambī apturēts “dzērājšoferis”. Citi pārkāpumi automašīnai netika konstatēti, tā bija tehniski labā stāvoklī, taču šoferim nebija arī tiesību, lai ar to pārvietotos. Vīrieša izelpā konstatētas 1,8 promiles alkohola. Pret vīrieti uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu bez tiesībām un, atrodoties, alkoholisko dzērienu ietekmē.

Kopumā Kurzemē pārbaudīti 984 transportlīdzekļi, apskates noņemtas 30, numuri – četriem transportlīdzekļiem, pabrīdināti par riepu protektoru dziļumiem – 112 autovadītāji.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 15 līdz 55 eiro.

Valsts policija atgādina transportlīdzekļu vadītājiem būt atbildīgiem un sekot līdzi gan automašīnas tehniskajam stāvoklim, gan riepu atbilstībai braukšanai ziemas apstākļos! Valsts policija arī turpmāk veiks šāda veida pārbaudes.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI