DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. decembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas dome pieņem dāvinājumā taktilo Brīvības pieminekli neredzīgiem cilvēkiem

Trešdien, 20.decembrī, Rīgas dome pieņēma lēmumu pieņemt nodibinājuma “Fonds Nāc līdzās!”dāvinājumu – taktilo objektu “Brīvības piemineklis neredzīgiem cilvēkiem”, kas ir uzstādīts Brīvības laukumā.

“Fonds Nāc līdzās!” dāvina objektu Rīgai, lai ilgtermiņā nodrošinātu iespēju neredzīgajiem un vājredzīgajiem cilvēkiem iepazīt Latvijas brīvības simbolu – Kārļa Zāles veidoto Brīvības pieminekli.

Taktilais objekts tiks nodots Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas pieminekļu aģentūra” valdījumā un pamatlīdzekļu uzskaitē, kas turpmāk nodrošinās tā uzturēšanu un apsaimniekošanu. 2024. gada sākumā Rīgas pieminekļu aģentūra veiks taktilā objekta restaurāciju, kas nepieciešams pēc tā nolaušanas šā gada 4. decembrī, kā arī uzsāktā kriminālprocesa ietvaros pieteiks nodarītā bojājuma kompensāciju no aizdomās turētajām personām.

Taktilo objektu “Brīvības piemineklis neredzīgiem cilvēkiem” izveidoja “Fonds Nāc līdzās!” sadarbībā ar tēlnieku Ivaru Miķelsonu un arhitekti Ilzi Rukmani-Poču. Objekts izveidots par līdzcilvēku ziedojumiem, ko vāca “Fonds Nāc līdzās!”. Ietvju iekārtošanā atbalstu sniedza Rīgas dome. Uz taktilā objekta pamatnes ir QR kods, kuru noskenējot, var iegūt pilnu informāciju par Brīvības pieminekli latviešu un angļu valodās, kas būtiski gan valsts iedzīvotājiem, gan tūristiem.

Vienlaikus “Fonds Nāc līdzās!” iesniedza pašvaldībai objekta uzturēšanas noteikumus, lai piemineklis saglabātos un būtu pieejams ilgus gadus. Objekta “Brīvības piemineklis neredzīgiem cilvēkiem” kopējā vērtība ir 46 248 eiro.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI