DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Viktors Valainis aicina pārtikas nozari negodprātīgi neizmantot PVN likmes izmaiņas

Trešdien, 20. decembrī, ekonomikas ministrs Viktors Valainis tikās ar Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (turpmāk – LPTA) pārstāvjiem, lai pārrunātu nozarei aktuālos jautājumus un situāciju pārtikas mazumtirdzniecības jomā.

Tikšanās laikā LPTA pārstāvji informēja ministru par nozares darbības rādītājiem un kopējām tendencēm pēdējo gadu laikā, uzsverot mazumtirdzniecības nozares būtisko lomu Latvijas tautsaimniecībā, it īpaši tās sociālo lomu valsts reģionos. Mazumtirdzniecības veikali ir vieni no lielākajiem darba devējiem reģionos, kā arī kļūst par lielisku platformu mazajiem pārtikas ražotājiem izaugsmei, darbības paplašināšanai un jaunu tirgu apgūšanai.

Nozares pārstāvji sarunā arī minēja vairākas jomas, kurās saskata sarežģījumus, tostarp administratīvo šķēršļu mazināšanā attiecībā uz kases aparātu sertificēšanu, dažādiem nosacījumiem dažādām tirdzniecības vietām un formām, savlaicīga un mērķtiecīga atbalsta piemērošanu nozarei u.c. jautājumos.

Ekonomikas ministrs uzsvēra, ka nākamajā gadā viena no Ekonomikas ministrijas darbības prioritātēm būs iekšējā tirgus jautājumi, it īpaši darbs pie birokrātijas mazināšanas, konkurences veicināšanas. “Aicinu nozari uz ciešu un konstruktīvu sadarbību, par kopējo mērķi nosakot lētāku pārtikas cenu panākšanu. Vienlaikus mums ir svarīgi aizstāvēt vietējo uzņēmēju, ražotāju un zemnieku intereses,” tikšanās laikā aicināja Viktors Valainis.

Tikšanās laikā pārrunātas arī pievienotās vērtības nodokļa izmaiņas svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Kā zināms, š.g. 7. decembrī Saeima pieņēma grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, no 2024. gada 1. janvāra uz vienu gadu nosakot samazinātās 12% likmes piemērošanu svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, līdzšinējās 5% PVN likmes vietā.

Ekonomikas ministrs aicināja nozari īstenot jaunās PVN likmes piemērošanu godprātīgi un caurspīdīgi, neizmantojot regulējuma izmaiņas nepamatotai cenu paaugstināšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI