DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. decembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

A. Sprūds tiksies ar Kanādas aizsardzības ministru

Piektdien, 15. decembrī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds tiksies ar Kanādas aizsardzības ministru Bilu Blēru (Bill Blair).

Aizsardzības ministri tikšanās laikā pārrunās reģionālās drošības jautājumus, Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas palielināšanu no bataljona līdz brigādes līmenim, kā arī atbalstu Ukrainai.

Jau ziņots, ka šī gada jūlijā Latvija un Kanāda Ādažu bāzē parakstīja ceļa karti, iezīmējot jau sasniegto, kā arī nosakot turpmākos soļus Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas palielināšanai no bataljona līdz brigādes līmenim. Plānots, ka brigāde savu pilno kaujas gatavību sasniegs līdz 2026. gadam.

Tāpat Kanāda šī gada 10. novembrī Latvijai piegādāja 15 “Leopard 2” tankus ar atbalstošo personālu, stiprinot sabiedroto klātbūtni Baltijas reģionā un papildinot militārās spējas, lai attīstītu NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu līdz brigādes līmenim.

Vizītes turpinājumā B. Blērs apmeklēs arī Ādažu bāzi, NATO Stratēģiskās komunikācijas un izcilības centru, kā arī Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju “Cert.lv”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI