DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
2
2

Lai saņemtu NĪN atvieglojumu, rīdziniekiem līdz 15.12. jāreģistrē elektroniskās saziņas kanāls ar pašvaldību

Ja par 2023. gadu Rīgā nav saņemti nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumi un nodokļu maksātājs atbilst to piešķiršanas nosacījumiem, tad līdz šā gada 15. decembrim vēl var Rīgas pašvaldības Finanšu departamentā reģistrēt e-saziņas kanālu un iesniegt pieteikumu par atvieglojumu piešķiršanu, ja minētā prasība ir attiecināma uz attiecīgo nodokļu maksātāju. 

Lai saņemtu NĪN atvieglojumus 2024. gadā, iedzīvotājiem jāreģistrē oficiālā elektroniskā adrese vai jāsniedz piekrišana elektroniskai saziņai ar Finanšu departamentu līdz nākamā gada 1. janvārim. Elektroniskās saziņas kanālam jābūt aktīvam visu taksācijas gadu. 

Ja oficiālā elektroniskā adrese jau izveidota vai arī visa ar NĪN saistītā korespondence jau tiek saņemta e-pastā, tad vēršanās departamentā, lai turpinātu saņemt NĪN atvieglojumus 2024.gadā, nav nepieciešama.  

Turpretim nodokļu maksātājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nav aktīvi elektroniskajā vidē, bet pretendē uz NĪN atvieglojumu saņemšanu 2024. gadā, ir pienākums līdz 1. janvārim iesniegt departamentā pamatotu iesniegumu, kurā norādīti objektīvi iemesli, kas liedz reģistrēt oficiālo elektronisko adresi vai piekrist elektroniskai saziņai ar departamentu ar e-pasta starpniecību. 

Prasība reģistrēt elektronisko saziņas kanālu vai iesniegt iesniegumu par objektīviem iemesliem, kas liedz reģistrēt e-saziņas kanālu, netiek attiecināta uz nodokļu maksātājiem – pensionāriem, personām ar 1. vai 2. grupas invaliditāti, personām, kas atzītas par Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušajiem vai šīs avārijas seku likvidatoriem, personām, kurām Rīgas Sociālais dienests ir piešķīris maznodrošinātas vai trūcīgas mājsaimniecības statusu un politiski represētām personām. 

Šiem nodokļu maksātājiem departamentā iesniegums par atbilstību kādam no iepriekš minētiem statusiem un faktu apliecinoši dokumenti jāiesniedz tikai tad, ja šī informācija nav departamentā iesniegta jau iepriekš. 

Izteikt piekrišanu elektroniskai saziņai ar departamentu var:  

  • aktivizējot oficiālo elektronisko adresi https://latvija.gov.lv/;
  • iesniedzot iesniegumu portālā www.eriga.lv (sadaļa “Nekustamā īpašuma nodoklis”, pakalpojums “E-dokumentu iesniegums”);
  • iesniedzot iesniegumu (parakstītu ar drošu elektronisku parakstu) uz departamenta e-pasta adresi: pip@riga.lv.

Plašāka informācija par NĪN atvieglojumu piemērošanu pieejama departamenta tīmekļvietnē http://pip.riga.lv/ sadaļā “NĪN atvieglojumi” vai zvanot uz informatīvo tālruni 80000850 (bezmaksas), +371 67105919 (zvaniem no ārzemēm). 

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI