DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas pašvaldības izdevumi pabalstiem audžuģimenēm nākamgad pieaugs par vairāk nekā 180 000 eiro 

Valstī noteiktās minimālās algas palielinājuma dēļ 2024. gada Rīgas pašvaldības budžeta izdevumi pabalstiem audžuģimenēm pieaugs par aptuveni 182 700 eiro. To paredz trešdien, 6. decembrī, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejā atbalstītais noteikumu projekts, kas vēl būs jāpieņem domes sēdē.  

Nākamgad naudas izteiksmē mainīsies tikai apmērs pabalstam bērna uzturam, kas ir 75 % no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēra mēnesī, tātad tiks aprēķināts no 700 eiro (patlaban no 620 eiro). 

Pašvaldības noteiktais pabalsts par audžuģimenes pienākumu pildīšanu tiek piešķirts papildus valsts noteiktajai atlīdzībai par audžuģimenes pienākumu pildīšanu. Tā ir pašvaldības brīvprātīga iniciatīva ar mērķi veicināt audžuģimeņu kustības attīstību Rīgā, sniedzot materiālu atbalstu tieši galvaspilsētā  dzīvojošām un šeit dzīvesvietu deklarējušām audžuģimenēm. Pabalsti tiek piešķirti, neizvērtējot bērna un audžuģimenes materiālo situāciju. 

Pabalstu veidi un apmēri: 

  • pabalsts bērna uzturam – 75 % no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēra mēnesī; 
  • pabalsts apģērba un mīkstā inventāra iegādei bērnam: līdz sešu gadu (ieskaitot) vecumam – 200 eiro vienu reizi kalendārajā gadā; no septiņu līdz 18 gadu vecumam – 250 eiro vienu reizi kalendārajā gadā; 
  • pabalsts par audžuģimenes pienākumu pildīšanu – 215 eiro mēnesī. Tiesības saņemt šo pabalstu ir audžuģimenei, kura deklarējusi dzīvesvietu un dzīvo Rīgā un ar Rīgas Sociālo dienestu ir noslēgusi līgumu par bērna ievietošanu audžuģimenē.

Lai saņemtu pabalstu: 

  • viens no audžuģimenes vecākiem iesniedz Sociālajam dienestam adresētu iesniegumu, kurā norāda vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarētās dzīvesvietas adresi, oficiālo elektronisko adresi vai elektroniskā pasta adresi, tālruņa numuru, kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas konta numuru, audžuģimenē ievietotā bērna, par kuru tiek pieprasīts pabalsts, vārdu, uzvārdu, personas kodu un pabalsta veidu. 
  • Iesniegumu par pabalsta piešķiršanu var iesniegt: klātienē Sociālajā dienestā vai nosūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu uz Sociālā dienesta 
  • e-pasta adresi: soc@riga.lv. 
  • Iesniegumu par pabalsta piešķiršanu var iesniegt: klātienē Sociālajā dienestā vai nosūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu uz Sociālā dienesta 
  • e-pasta adresi: soc@riga.lv.

2023. gadā programmā “Sociālie pabalsti Rīgas valstspilsētas iedzīvotājiem” pabalstiem audžuģimenēm ir plānots izlietot 3 261 225 eiro, no tiem 2 676 780 eiro pabalstam audžuģimenē ievietotā bērna uzturam, 158 850 eiro pabalstam apģērba un mīkstā inventāra iegādei audžuģimenē ievietotam bērnam, 425 595 eiro pabalstam par audžuģimenes pienākumu pildīšanu. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI