DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. decembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valdība atbalsta Latvijas ieguldījumus NATO inovācijās un pētniecībā 

Otrdien, 5. decembrī, Ministru kabinets deva atļauju Aizsardzības ministrijai turpināt uzņemties valsts budžeta ilgtermiņa saistības, lai veiktu iemaksas NATO Aizsardzības Inovācijas Akseleratora Ziemeļatlantijas reģionam iniciatīvā. 

Latvija NATO Aizsardzības Inovācijas Akseleratora Ziemeļatlantijas reģionam (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic, DIANA) iniciatīvā iesaistās kopš 2022. gada jūnija, un tās mērķis ir sekmēt divējādas pielietojamības jaunuzņēmumu attīstību NATO dalībvalstīs, veicinot sadarbību starp inovatoriem, pētniekiem un gala lietotājiem. 

NATO DIANA programmā uzmanība tiek veltīta inovatoriem, kas piedāvā risinājumus kādā no jauno un transformējošo tehnoloģiju nozarēm, piemēram, mākslīgais intelekts, lielo datu apstrāde, kvantu tehnoloģijas, autonomija, biotehnoloģijas, jaunie materiāli un kosmoss. 

Plānots, ka nākamā gada pavasarī NATO izsludinās jaunu pieteikšanos dalībai NATO DIANA akselerācijas izaicinājumu programmā, kur pirmajā posmā jaunuzņēmumiem, kas piedāvā risinājumus kādam no aktuālajiem problēmjautājumiem, būs iespēja iegūt grantu līdz pat 100 000 eiro apmērā.  

Tāpat ir plānots izaicinājumu programmas otrais posms, kas tāpat kā pirmais ilgs pusgadu, taču piešķirtā granta apmērs sasniegs jau 300 000 eiro. 

Vienlaikus NATO DIANA aicina valsts pārvaldes, akadēmiskās vides un industrijas pārstāvjus piedalīties akseleratoru programmas mentoru programmā.  

Kļūstot par mentoru, pārstāvjiem būs iespēja sadarboties ar jaunuzņēmumiem, kas uzņemti NATO DIANA akselerācijas pilotprogrammā, kā arī kļūt par daļu no augošā iniciatīvas mentoru un ekspertu tīkla. Vairāk informācijas par pieteikšanos mentoru programmā: https://diana.nato.int/ 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI