DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. novembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Notiks seminārs, kā strādāt ar bērniem un jauniešiem ar uzvedības traucējumiem

Rīgas plānošanas reģions īsteno projektu, kura ietvaros tiek stiprināta pašvaldību speciālistu kapacitāte darbam ar bērniem un jauniešiem ar uzvedības traucējumiem un viņu likumpārkāpumu profilakses jomā. Tā ietvaros šī gada 28.novembrī notiks pasākums “Starpinstitucionālā sadarbība. Pakalpojumi bērniem un jauniešiem ar uzvedības traucējumiem”. Rīgas reģionā pērn notikuši 58% no administratīvajiem bērnu un pusaudžu administratīvajiem pārkāpumiem valstī. Turklāt ir novērojama tendence pieaugt nepilngadīgajiem notiesātajiem konstatētā atkārtota noziedzīga nodarījuma izdarīšanas risks.

“Ņemot vērā pēdējā laika notikumus saistībā ar pusaudžu vardarbību, šī ir ļoti aktuāla problēma, kuras risināšanā pašvaldībām ir vajadzīgas papildus zināšanas. Plānojam kopā ar speciālistiem rīkot izglītojošus pasākumus pašvaldību darbiniekiem kapacitātes celšanai, kas palīdzētu strādāt ar bērniem un jauniešiem ar uzvedības traucējumiem. Pašvaldību speciālistiem tā būs iespēja gūt zināšanas no piesaistītajiem ekspertiem, kā arī dalīties savstarpējā pašvaldību pieredzē. Ļoti vērtīga šajā jomā ir Rīgas pašvaldības speciālistu pieredze, ņemot vērā viņu darbu apjomu ar šiem bērniem un pusaudžiem,” norāda Edgars Rantiņš, Rīgas plānošanas reģiona Administrācijas vadītājs.

Gaidāmajā pasākumā pašvaldībām tiks diskutēts par sociālo rehabilitāciju, pievēršot uzmanību dažādām metodēm un to pielietošanas praktisko pieredzi. Psiholoģe skaidros par bērnu ar uzvedības traucējumiem neapzinātajiem motīviem, kā to izpausmes savlaicīgi pamanīt un kādām būtu jāseko rīcībām, lai novērstu agresiju. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI