DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. novembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Kurzemes reģiona uzņēmējus un publiskā sektora darbiniekus aicina iepazīt superdatora iespējas

Kā ietaupīt ražošanas resursus un laiku, ikdienas procesos ieviešot superdatoru jeb augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing – HPC) resursus – to Kurzemes reģiona uzņēmēji un valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki varēs uzzināt biznesa brokastīs un seminārā. Abi pasākumi notiks trešdien, 22. novembrī, Liepājas universitātē, Lielajā ielā 14, 327. auditorijā.

«Viesojoties pie Zemgales uzņēmējiem un akadēmiskā sektora pārstāvjiem, pārliecinājāmies, ka interese un vēlme uzsākt superdatora lietošanu ir tiešām liela. Arī kurzemniekiem sniegsim praktisku informāciju un dalīsimies pieredzē, lai superdatora izmantošana kļūtu tikpat pašsaprotama kā portatīvo datoru lietošana,» stāsta Latvijas HPC kompetences centra «SuperS» vadītājs Ilmārs Slaidiņš.

Plkst. 10.00 Kurzemes uzņēmēji biznesa brokastīs varēs uzzināt, kā sarežģītus skaitļošanas uzdevumus vai simulācijas veikt pat 100 reizes ātrāk un precīzāk, nekā tas notiktu ar portatīvā datora palīdzību. Mākslīgā intelekta pētniecības, programmatūru izstrādes un projektēšanas uzņēmums no Ventspils «Asya» dalīsies pieredzē, kā izdevies ar HPC infrastruktūras palīdzību atvieglot daudzu citu uzņēmēju ražošanas procesus, piemēram, ražojot mikrofonus vai mākslīgo intelektu izmantojot dēļu skeneros, analītiskajā ķīmijā, balss un video apstrādē.

Plkst. 14.00 notiks HPC akadēmiskā pēcpusdiena, uz kuru aicināti valsts un pašvaldības sektorā strādājošie, kā arī uzņēmēji un zinātnieki, lai klātienē uzzinātu, kā superdators var palīdzēt uzlabot valsts un pašvaldību infrastruktūru. Ventspils domes izpilddirektora vietnieks Egons Spalāns dalīsies pieredzē, ar kādiem digitālās transformācijas izaicinājumiem nākas saskarties pašvaldībām un kādi ir Ventspilī atrastie risinājumi. Tāpat pasākuma laikā varēs uzzināt, kā HPC infrastruktūras risinājumi palīdz veiksmīgi prognozēt upju un jūras radītās erozijas, tostarp, kā tuvākajos gados varētu mainīties Kurzemes jūras piekraste.

Abos HPC informatīvajos pasākumos Latvijas Digitālā akseleratora pārstāvis Roberts Gaižutis iepazīstinās ar piedāvāto atbalstu finansējuma piesaistīšanai digitalizācijas projektiem, ko Latvijas uzņēmējiem piedāvā Eiropas Digitālo inovāciju centri.

Gan biznesa brokastis, gan akadēmiskā pēcpusdiena dalībniekiem ir bez maksas, taču, tā kā vietu skaits ir ierobežots, nepieciešams iepriekš reģistrēties.

Reģistrēšanās HPC biznesa brokastīm – https://bit.ly/HPC_biznesa_brokastis

Reģistrēšanās HPC akadēmiskajai pēcpusdienai – https://bit.ly/HPC-pecpusdiena

HPC reģionālo semināru un biznesa brokastis Kurzemē piecu reģionālo pasākumu ciklā organizē Latvijas HPC kompetences centrs «SuperS», kas darbojas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) HPC centra un Latvijas Universitātes (LU) Skaitliskās modelēšanas institūta īstenotajā projektā «Nacionālie kompetences centri EuroHPC» (EuroCC 2). Liepājā HPC brokastis un HPC reģionālo semināru atbalsta arī Eiropas digitālais inovāciju centrs, Latvijas Digitālais Akselerators un Liepājas universitāte. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI