DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. novembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

NTSP sēdē pārrunā 2024. gada budžeta likumprojektu un nākotnes izaicinājumus

FOTO: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja

Pirmdien, 6. novembrī Nacionālās trīspusējās padomes (NTSP) sēdē valdības pārstāvji un sociālie partneri diskutēja par valsts budžeta jautājumiem, iepazinās ar valdības rīcības plāna izstrādes procesu un aktualizēja sadarbības nozīmi.

2024. gada budžets – apņemšanās un izaicinājumi

Nākamā gada konsolidētā budžeta ienākumi plānoti 14,5 mljrd. eiro apmērā un izdevumi 16,2 mljrd. apmērā, saglabājot ilgtspējīgu valsts parādu un koncentrējoties uz valdības deklarācijā noteiktajām prioritātēm – drošību, izglītību un veselību. Izmaiņas nodokļos būtiski nepalielina nodokļu slogu uzņēmējiem un iedzīvotājiem.

Diskusijas par budžeta 2024. gadam un budžeta ietvara 2024.-2026. gadam likumprojektu pievērsās Latvijas konkurētspējas kāpināšanai, koriģējot nodokļu ieņēmumus.

Nozīmīga diskusiju tēma bija vairāku nozaru darbinieku atlīdzības jautājums. Jāturpina darbs, lai nodrošinātu pedagogu atlīdzības pieaugumu un slodžu izlīdzināšanu. Ņemot vērā investīcijas iekšējās un ārējās drošības jomā, jāapzinās konkurence par darbiniekiem iekšlietu un aizsardzības nozarēs.

Sēdē tika uzklausīts ziņojums par profesionālās izglītības finansējumu, aktualizējot nepieciešamību pārskatīt finansējumu. Pašlaik profesionālās izglītības programmu finansēšana balstās uz 2007. gadā veiktiem aprēķiniem, kas nenodrošina faktisko izmaksu segšanu. Valdības pārstāvji un sociālie partneri ir vienisprātis, ka finansējuma aprēķini ir rūpīgi jāpārskata.

Valdības rīcības plāna izstrādes process, iesaistot partnerus

Valdības rīcības plāna sagatavošanā primāri notiek nozaru ministriju sadarbība ar nozares pārstāvošajām organizācijām, lai ietvertu atbilstoši valdības prioritātēm paveicamos uzdevumus. Valdības rīcības plānā īpaša uzmanība tiks pievērsta rezultatīvajiem rādītājiem, pēc kuriem būs iespējams nomērīt to, cik sekmīgi izdodas sasniegt iecerētos mērķus.

Tuvākajā laikā sāksies intensīvs darbs Valdības rīcības plānā ietveramo uzdevumu saskaņošanai, lai dotu telpu nepieciešamajām diskusijām un plānu apstiprinātu līdz šā gada decembra beigām.

NTSP darba efektivitāte

NTSP sēdē valdības pārstāvji un sociālie partneri vienojās, ka padomes sēdēs nav nepieciešams izskatīt jautājumus, kas būtu atrisināmi sadarbībā ar nozaru ministrijām, tāpēc turpmāk būtu aktīvāk jāizmanto iespēja diskusijas organizēt NTSP apakšpadomēs.

Tādējādi tiks aktīvāk izmantotas sabiedrības līdzdalības procesa iespējas ministrijās, gan strādājot ar tiesību aktu projektiem rakstveidā, gan organizējot saskaņošanas sanāksmes ar nozari pārstāvošajām nevalstiskajām organizācijām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI