DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu padomē tiks vēlēti četri Tiesneša amata kandidātu atlases komisijas locekļi

Piektdien, 27. oktobrī, Tieslietu padome vēlēs četrus Rajona (pilsētas) tiesas un apgabaltiesas tiesneša amata kandidātu atlases komisijas (turpmāk – Komisija) locekļus.

Uz Komisijas locekļa amatiem pretendē līdzšinējā Komisijas priekšsēdētāja, Augstākās tiesas Civillietu departamenta senatore un Tieslietu padomes priekšsēdētāja vietniece Dzintra Balta, kā arī līdzšinējās Komisijas locekles - Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta senatore Sandra Kaija, Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta senatore Ieva Višķere un Rīgas apgabaltiesas tiesnese Adrija Buliņa. Sēdē Dzintra Balta ziņos arī par Komisijas darbu pēdējo 3 gadu laikā, kopš Komisijas izveides.

Tieslietu padome lems par vakanto tiesneša amata vietu skaita aizpildīšanu rajona (pilsētas) tiesās un apgabaltiesās, ņemot vērā tiesu darbības un tiesu noslodzes rādītājus.

Tāpat Tieslietu padomes skatīs Augstākās tiesas un Tieslietu ministrijas sagatavotos rajona (pilsētu) tiesu, apgabaltiesu un Augstākās tiesas budžeta pieprasījumus 2024. gadam.

Papildu informācija

Rajona (pilsētas) tiesas un apgabaltiesas tiesneša amata kandidātu atlasi veic Tiesneša amata kandidātu atlases komisija, kuras sastāvā ir trīs senatori, trīs apgabaltiesu tiesneši un trīs rajonu (pilsētu) tiesu tiesneši. Komisijas locekļus uz četriem gadiem ievēl Tieslietu padome.

Tieslietu padomes darbības stratēģijā 2021.–2025. gadam izvirzītais mērķis ir pastāvīgi uzraudzīt un izvērtēt lietu izskatīšanas termiņus un tiesu sistēmas resursu pietiekamību saprātīgu tiesvedības termiņu nodrošināšanai.

Atbilstoši likumam „Par tiesu varu” Augstākai tiesai un Tieslietu ministrijai jāiesniedz Tieslietu padomei viedokļa sniegšanai tiesu budžeta pieprasījums.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI