DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

Latvijā norisinās starptautiskās mācības muitas amatpersonām par kravas vilcienu kontroli

FOTO: Publicitātes foto

Lai paplašinātu muitas amatpersonu zināšanas un prasmes kravas vilcienu kontroles veikšanā, šonedēļ Latvijā tiek rīkotas starptautiskās specializētās mācības, kurās piedalās muitas dienestu pārstāvji no desmit  Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kā arī no Moldovas. Mācības norisinās no 10. oktobra līdz 12. oktobrim Daugavpilī, un tās vada Latvijas un Lietuvas muitas dienestu fiziskās kontroles jomas eksperti.

Starptautiskās mācības rīko Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvalde kopā ar Eiropas Komisiju, īstenojot Kopīgo mācību pasākumu programmu (Common Learning Events Programme – CLEP), kā arī sadarbībā ar Austrumu un dienvidaustrumu sauszemes robežas muitas ekspertu grupu (Customs Eastern and South-Eastern Land Border Expert Team – CELBET 3).

Šīs ir pirmās starptautiskās mācības, kas tiek rīkotas Daugavpilī izveidotajā CELBET 3 ekspertīzes centrā vilcienu muitas kontroles jomā. Mūsu valstī zinātības centrs tieši kravas vilcienu kontroles jomā ir izveidots, ņemot vērā Latvijas muitas amatpersonu pieredzi fiziskās kontroles pasākumu īstenošanā un sasniegtos rezultātus, regulāri atklājot un novēršot cigarešu kontrabandu.

Mācības vada Latvijas un Lietuvas muitas dienestu amatpersonas. Tajās piedalās muitas amatpersonas no desmit ES dalībvalstīm – Bulgārijas, Čehijas, Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Rumānijas, Slovākijas, Ungārijas un Zviedrijas, kā arī Moldovas muitas dienesta pārstāvis.

Mācībās teorētisko zināšanu apguve par dokumentu kontroli, risku novērtēšanu un muitas kontrolē izmantojamo tehnisko aprīkojumu, kas palīdz atklāt kontrabandas preču slēptuves vilcienu konstrukcijās un kravās, mijas ar praktiskiem uzdevumiem, veicot kravas vilcienu muitas fizisko kontroli Indras muitas kontroles punktā un Daugavpils preču stacijas muitas kontroles punktā.

Starptautiskas mācības ir viena no iniciatīvām, kas palīdz stiprināt muitas dienestu vienotu praksi ES dalībvalstīs, kā arī valstīs, ar kurām ir cieša sadarbība uz ES ārējās robežas.

Eiropas Komisijas programmas “Muita” ietvaros izveidotā CELBET 3 īsteno daudzveidīgus pasākumus, kas veicina pieredzes apmaiņu, labākās prakses izzināšanu un pārņemšanu, kā arī stiprina sadarbību starp muitas dienestiem. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI