DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Francijas Eiropas un ārlietu ministre Katrīna Kolonā apmeklē Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvlaukumu

FOTO: Publicitātes foto

Piektdien, 29. septembrī, Francijas Republikas Eiropas un ārlietu ministre Katrīna Kolonā (Catherine Colonna) tikās ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu un Rail Baltica ieviesējorganizācijām, lai iepazītos ar Rail Baltica projektu, un apmeklēja Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvlaukumu.

Tikšanās laikā tiks apspriesti jautājumi par Rail Baltica globālā projekta stratēģisko nozīmi, īstenošanas progresu un plašo sadarbību, kas ātrgaitas dzelzceļa infrastruktūras izbūvē ir ar Franciju un Francijas uzņēmumiem.

Rail Baltica projektam ir būtiska loma Eiropas transporta infrastruktūrā, nākotnē nodrošinot saikni gan Ziemeļjūras – Baltijas jūras TEN-T koridorā, gan Baltijas jūras – Melnās jūras – Egejas jūras TEN-T koridorā.

Rail Baltica ir pamats jaunam ekonomiskajam un drošības koridoram, kas kā ekosistēma veidos plašas attīstības un sadarbības iespējas. Francija ir nozīmīgs mūsu stratēģiskais partneris projekta īstenošanā, un man ir prieks dzirdēt par turpmāku sadarbību” akcentē satiksmes ministrs Kaspars Briškens, piebilstot, “ja Rail Baltica būtu jau tagad, mēs ļoti nozīmīgi varētu palīdzēt arī Ukrainai cīņā, tostarp nodrošinot kravu plūsmas.”

Rail Baltica neapšaubāmi ir vitāli svarīgs Baltijas valstu savienojamībai un drošībai, lai kļūtu par tiltu, kas līdz 2030. gadam novērsīs būtisko transporta savienojamības plaisu. Ministru interese par šo projektu saskan ar mūsu kopīgo redzējumu par Rail Baltica kā Eiropas ambīciju. Šodienas sanāksme bija vērtīga, lai stiprinātu sadarbību,” pauž RB Rail AS galvenais programmu vadības vadītājs Tjerī Busijons (Thierry Boussillon).

“Francijas delegācija šodien apmeklēja vienu no inženiertehniski sarežģītākajiem un lielākajiem Rail Baltica būvlaukumiem, kura progress jau šobrīd vizuāli ļauj apjaust tā apmēru un nākotnes funkcionalitāti. Latvijas progresu turpināsim ar pamattrases būvdarbiem ārpus Rīgas,” skaidro Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris. “Sadarbība ar Francijas uzņēmumiem ir cieša vairākos Rail Baltica īstenošanas aspektos, te, Rīgas Centrālajā stacijā, Egis group ir FIDIC inženieris. No mūsu starptautiskajiem partneriem un viņu pieredzes ātrgaitas dzelzceļa infrastruktūras izbūvē mācāmies gan mēs kā pasūtītājs, gan Latvijas uzņēmumi.”

Pateicoties Francijas labi izveidotajam ātrgaitas dzelzceļa tīklam, šis valsts speciālisti sniedz zināšanas un pieredzi Rail Baltica īstenošanā - inženiertehniskās konsultācijas, būvuzraudzību, paziņotās institūcijas (NoBo) pakalpojumu sniegšanu, novērtēšanas iestādes (AsBo) pakalpojumus, kā arī vilcienu vadības un signalizācijas inženieriju un darbu uzraudzību.

Ar būvdarbu gaitu Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla objektā iepazīstināja inženieru puses uzņēmuma Egis group pārstāvis  Deivids Bulē (David Boulet) un būvniecības apvienības BERERIX izpilddirektors Guntis Āboltiņš-Āboliņš.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI