DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. septembrī, 2023
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

VNĪ rīko izsoli nekustamajam īpašumam vienā no senākajām Rīgas ielām

FOTO: Publicitātes foto

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) paziņo par izsoli nekustamajam īpašumam ar komerciālas darbības potenciālu vienā no vecākajām galvaspilsētas ielām – Skārņu ielā 4 – Rīgas vēsturiskajā centrā, ar ekskluzīvu atrašanās vietu pie Svētā Pētera baznīcas.

Izsolē pieejamā ēka atrodas uz vienas no Vecrīgas senākajām ielām – Skārņu ielas – kura izveidota 13.gs. sākumā kā vācu apmetnes centrālā iela. Nams Skārņu ielā 4 celts 15.gs. un tā pārbūve pēc Bīriņu muižas pils arhitekta Frīdriha Vilhelma Hesa projekta sākta 1875. gadā. Ēka ekspluatācijā nodota 1886. gadā. Fasādes atjaunošanas darbi veikti 2018. gadā. Nams ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa "Dzīvojamo ēku komplekss" (valsts aizsardzības Nr. 6564) sastāvdaļa.

“Nekustamā īpašuma tirgus dinamiku pēdējos gados ietekmējušas gan pandēmijas radītās ekonomiskās svārstības, gan kara situācija Ukrainā. Globālās tendences, piemēram McKinsey Global Institute veiktais pētījums rāda, ka pieprasījums pēc biroju telpām mūsdienās sarūk. Tomēr vēl aizvien pašmāju tirgū novērojam pieprasījumu nekustamajam īpašumam Rīgā, sevišķi Rīgas vēsturiskajā centrā gan komerciāla potenciāla, gan dzīvojamo platību potenciāla attīstīšanai. Īpašums Skārņu ielā investoriem sniedz ne tikai ekskluzīvu atrašanās vietu, bet arī iespēju attīstīt biznesu lielas tūristu plūsmas zonā. Saskaņā ar Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas datiem, Vecrīga kļuvusi par vienu no iecienītākajiem tūrisma galamērķiem, līdz ar to novērojama tūrisma, nekustamā īpašuma un viesmīlības industriju attīstība,” informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes loceklis Andris Vārna.

Izsoles īpašums Skārņu ielā 4 ietver zemes gabalu ar platību 250 kvadrātmetri un ēku ar komerciālas izmantošanas potenciālu, kuras kopējā platība ir 538,9 kvadrātmetri. Ēka sastāv no 4 stāviem un pagraba. Tehniskais stāvoklis ir apmierinošs, un kopējais nesošo konstrukciju nolietojums ir 37,5% apmērā. Apkārtējā infrastruktūra ietver daudzstāvu dzīvojamās mājas ar komerciāla rakstura telpām ēku pirmajos stāvos, kā arī izglītības, viesmīlības un kultūras iestādes.

Nekustamajam īpašumam piederošajā zemes gabalā atrodas A/S "Rīgas siltums" siltumtrase, uz zemes gabala atrodas arī betonēts pagalms un žogs. Attiecībā uz inženiertehnisko aprīkojumu, ēkai ir centralizētas apkures, elektrības, kanalizācijas, aukstā ūdens pieslēgums. Būvei ir esoša iekšējā apdare, tostarp apmestas sienas ar dekoratīvu faktūras apmetumu, koka logu un durvju apdare. Kāpņu telpā un pagrabā sienas ir neapmestas, bet dažās telpās ir atsegts ķieģeļu mūrējums. Dažās vietās ir saglabājies vēsturiski sienas apgleznojumi.

Potenciālajiem investoriem jāņem vērā, ka ēkas virszemes stāvi pašlaik netiek izmantoti, un telpas nesenajā pagātnē nav tikušas renovētas, tāpēc ir nepieciešams veikt kapitālo remontu.

Nekustamā īpašuma Skārņu ielā 4 izsole notiks no 2023.gada 29. septembra līdz 2023.gada 30. oktobrim, un investoriem būs iespēja tai pieteikties līdz 19. oktobrim. Sākotnējā izsoles cena ir noteikta 519 000 eiro apmērā ar 5000 eiro soli.

Visa nepieciešamā informācija par izsolēm pieejama uzņēmuma mājaslapā www.vni.lv vai izsoles.ta.gov.lv.

Atbilstoši uzņēmuma stratēģijai, VNĪ ilgtermiņā uztur īpašumus, kas nepieciešamas valsts pārvaldei, savukārt īpašumi, kuri publiskajām iestādēm ilgtermiņā nav nepieciešami un valstij rada zaudējumus, likumā noteiktajā kārtībā tiek pārdoti publiskas izsoles ceļā vai tiek izskatīta īpašumu nodošana citiem valdītājiem. Pamatkapitālā esošie īpašumi, kas rada zaudējumus kapitālsabiedrībai un kurus nav iespēja iznomāt komercnomniekiem, tiek virzīti atsavināšanai, tādejādi dodot tiem iespēju iegūt jaunu pielietojumu.

VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 371 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst  1007 ēkas 0,97 miljonu m2 platībā, kā arī zeme zem ēkām 607 ha platībā, un 3404 zemes īpašumam ar kopējo platību 883 ha. VNĪ ir viens no 17 Latvijas uzņēmumiem, kas 2023.gadā Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta “Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI