DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Notiks pirmais Latvijas inovāciju ekosistēmas samits «Innovate360°»

29. septembrī plkst. 10 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrā notiks Latvijā pirmais inovāciju ekosistēmas samits «Innovate360°», kurā pulcēsies vietējās inovāciju ekosistēmas nozīmīgākie spēlētāji un virkne ārvalstu ekspertu, lai veicinātu ieinteresēto pušu savstarpējo sadarbību, piedāvātu platformu ideju un zināšanu apmaiņai, kā arī dotu pienesumu valsts ekonomiskās transformācijas sekmēšanai.

«Vērtējot Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas Globālo inovāciju indeksa un Eiropas Inovāciju reitinga Latvijas rezultātus 2022. gadā, RTU redz nepieciešamību strādāt pie jauna pagrieziena punkta Latvijas inovāciju kapacitātes celšanā, audzējot vietējās inovāciju ekosistēmas spēlētāju muskuļus un veidojot tiltu ar Eiropas Savienības un globālās ekosistēmas flagmaņiem. Mēs ticam, ka šis samits var kalpot par pamatu jaunu un nozīmīgu sadarbību veidošanai, kas ilgtermiņā stiprinātu Latvijas globālo konkurētspēju,» saka RTU inovāciju prorektore Liene Briede. 

«Innovate360°» ar izglītojošām prezentācijām uzstāsies vietējie un ārvalsti eksperti, piedāvājot ieskatu dažādās inovāciju tendencēs, izaicinājumos un iespējās. Klātesošajiem būs arī iespēju mācīties no tādām inovāciju lielvalstīm kā Izraēla, Somija un Dānija. Samitā notiks arī interaktīvas darbnīcas, kurās dalībnieki padziļināti analizēs inovāciju ekosistēmu, identificējot savu lomu tajā, un apgūs veidus, kā izmantot resursus sadarbības un attīstības veicināšanai. Tiks arī apskatīti tādi inovāciju pārvaldības principi, kas rosina mācīšanos, pētniecību un inovāciju ekosistēmas attīstību.

Samitā tiks apspriesta arī izglītības loma inovāciju veicināšanā.

Dalība samitā «Innovate360°» ir bezmaksas. Pasākums norisināsies RTU Zinātnes un inovāciju centra telpās Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāvā.  Samita dalībnieku skaits ir ierobežots. 

Vairāk informācijas un reģistrācija – https://innovate360.lv/

Inovāciju ekosistēmas samitu «Innovate360°» organizē RTU Zinātnes un inovāciju centrs, sadarbojoties ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienām «EIT Food» un «EIT Raw Materials», Ekonomikas ministriju, AS «SEB banka», Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Izraēlas vēstniecību.

Samits ir daļa no RTU Inovāciju maratona, kas 29. septembrī plkst. 9 sāksies ar tīklošanās pasākumu «Matchmaking Breakfast» zinātniekiem un uzņēmumiem. Vairāk informācijas – https://www.facebook.com/events/976974306753307

Savukārt plkst. 12 RTU ar partneriem organizē Ginesa rekorda uzstādīšanu – pasaulē lielāko prāta vētru. Iecerēts, ka Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā pulcēsies liels skaits studentu un citi interesentu, lai radītu jaunu produktu un pakalpojumu idejas, ko gada laikā pārvērst jaunuzņēmumos. Ginesa rekorda uzstādīšanā kā dalībniekus un brīvprātīgos RTU aicina iesaistīties Latvijas augstskolu studentus, uzņēmumus un jebkuru interesentu. Inovāciju maratons noslēgsies ar Zinātnieku nakts aktivitātēm RTU.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI