DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

2023. gada 14. septembris uz valsts robežas un valsts iekšienē 

Ceturtdien, 14. septembrī Valsts robežsardzes amatpersonas novērsušas 124 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu, kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 8292 cilvēki.  

Humānu apsvērumu dēļ aizvadītajā diennaktī valsts robežas šķērsošana nav liegta trīs cilvēkam, kopumā šogad humānu apsvērumu dēļ uzņemti 328 cilvēki. 

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 64 likumpārkāpējus. 

Uz ārējām robežām konstatēti 36 robežpārkāpēji, tajā skaitā: 

  • Ieceļošana Latvijā liegta 12 ārzemniekiem

Terehovas, Grebņevas, Vientuļu, Silenes un Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Krievijas, vienam Alžīrijas un vienam Kirgizstānas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, vienam Moldovas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīga ceļošanas dokumenta, kā arī vienam Moldovas un vienam Turcijas pilsonim, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi. Vēl četriem Ukrainas un diviem Krievijas pilsoņiem ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ. Personas atgrieztas uz izceļošanas valstīm. 

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti vienam ārzemniekam

Lidostas „Rīga”  robežkontroles punktā konstatēts viens Gruzijas pilsonis, kurš bija pārkāpis uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Persona saukta pie administratīvās atbildības. 

  • Izceļošana no valsts liegta trīs personām

Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens uz Stambulu izceļojošs Latvijas pilsonis, kuram nebija derīga ceļošanas dokumenta (dokuments pieteikts kā zagts vai zudis), viens uz Dublinu izceļojošs Latvijas pilsonis, kuram nebija derīga ceļošanas dokumenta (dokuments nederīgs uzvārda maiņas dēļ, kā arī viens uz Kutaisi izceļojošs Latvijas nepilsonis, kura dokuments nav derīgs izceļošanai uz Kutaisi. Personām liegta izceļošana no valsts. 

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti septiņām personām – trīs Latvijas, trīs Kamerūnas un vienam Ukrainas pilsonim. 

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 21 personai –  septiņiem Latvijas, sešiem Baltkrievijas, diviem Moldovas, diviem Ukrainas, vienam Lietuvas, vienam Francijas, vienam Kazahstānas un vienam Uzbekistānas pilsonim. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU